Jakie zabiegi pielęgnacyjne na ciało można stosować latem

0
O ciało po opalaniu należy odpowiednio zadbać
Działanie promieni słonecznych na skórę poddaną uprzednio określonym zabiegom pielęgnacyjnym może być zgubne.

Okres letnich upałów jest czasem szczególnym dla naszej twarzy i ciała. Z jednej strony jesteśmy bardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a z drugiej – specjaliści medycyny estetycznej odradzają wykonywanie pewnych zabiegów o tej porze roku. Poniżej podpowiadamy jakie przyjemności kosmetyczno – pielęgnacyjne powinnyśmy i jakie bezpiecznie możemy fundować naszemu ciału latem.

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że nieodpowiedzialne korzystanie z kąpieli słonecznych potrafi być bardzo nieprzyjemne w skutkach. W pierwszej kolejności warto zatem zadbać o właściwe zabezpieczanie ciała i twarzy na czas przybywania w intensywnym słońcu. Ponadto pamiętajmy, że działanie promieni słonecznych na skórę poddaną uprzednio określonym zabiegom pielęgnacyjnym także bywa zgubne. W ten sposób można bowiem doprowadzić do powikłań pooparzeniowych lub np. wywołać trwałe przebarwienia skórne. Nie oznacza to jednak, że w lecie nie możemy korzystać z żadnych zabiegów regeneracyjnych i upiększających. Ich lista jest wprawdzie nieco krótsza niż w pozostałych porach roku, ale w dalszym ciągu jest w czym wybierać.

Botox można wykonywać o każdej porze roku, a w okresie letnim okazuje się szczególnie przydatny.

Niektóre zabiegi kosmetyczne nie są wskazane latem. Warto dowiedzieć się jakie.

WerbeFabrik Pixabay
Niewłaściwa pielęgnacja skóry w upalne dni jest w stanie bardzo szybko doprowadzić do jej nieprzyjemnej szorstkości i łuskowatości.

Latem należy stosować kremy z filtrem zwłaszcza małe dzieci i osoby o jasnej karnacji.

Chezbeate Pixabay
Osoby o jasnej karnacji powinny smarować się kremami o spektrum ochrony minimum SPF 50

Warto stosować ochronę na skórę w postaci odpowiednich kremów z filtrem.

Jill111 Pixabay
Przed jak i po urlopie warto zadbać o swoją skórę twarzy i ciała

Maseczki nawilżają, oczyszczają i wygładzają oraz stymulują skórę do regeneracji.

Kaz Pixabay
Podstawą pielęgnacji skóry jest jej regularne nawilżanie zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz

Pamiętajmy, że po każdym opalaniu należy nawilżyć ciało odpowiednimi kosmetykami.

Chezbeate Pixabay
W sklepach jest duża ilość preparatów do ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV

Okres letnich upałów jest czasem szczególnym dla naszej twarzy i ciała.

Chezbeate Pixabay
Nieodpowiedzialne korzystanie z kąpieli słonecznych potrafi być bardzo nieprzyjemne w skutkach.

Warto zadbać o właściwe zabezpieczanie ciała i twarzy na czas przybywania w intensywnym słońcu.

Chezbeate Pixabay

Podstawą jest regularne nawilżanie skóry

Niewłaściwa pielęgnacja skóry w upalne dni jest w stanie bardzo szybko doprowadzić do jej nieprzyjemnej szorstkości i łuskowatości. Warto również pamiętać, że nawilżanie naszego ciała jest konieczne zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Dlatego też wszystko powinno zaczynać się od spożywania pokarmów o dużej zawartości płynów i picia jak największej ilości wody. W następnej kolejności warto pomyśleć o odstawieniu lub przynajmniej ograniczeniu niezdrowych używek i regularnym stosowaniu preparatów nawilżających. Na lato najlepiej nadają się dostępne w drogeriach mgiełki w atomizerach. Zaaplikowane na rozgrzaną skórę przynoszą niemal natychmiastowe ukojenie. Ponadto są bardzo praktyczne, bo można zraszać nimi twarz będącą w pełnym makijażu. Pamiętajmy jednak o konieczności zebrania nadmiaru wilgoci ze skóry, gdyż pozostawienie jej do powolnego wchłaniania się może prowadzić do zupełnie przeciwnego efektu. Nie tylko nie uzyskamy właściwego nawilżenia, ale wręcz przyspieszymy niepożądane przesuszenie.

Przeczytaj: Pielęgnacja włosów - porady na lato

Uwaga na słońce!

Teoretycznie wiemy już chyba wszystko o rozsądnym korzystaniu z kąpieli słonecznych. A w praktyce i tak zdarza się, że boleśnie odczuwamy skutki nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Warto zatem raz jeszcze przypomnieć o konieczności stosowania w lecie kremów z filtrami ochronnymi. Osoby o jasnej karnacji powinny smarować się kremami o spektrum ochrony SPF 50. Dla pozostałych miłośników słońca wystarczą filtry 30 lub 15. Pamiętajmy, że intensywne promienie, oddziałujące bezpośrednio na niezabezpieczoną skórę powodują nie tylko dotkliwe poparzenia, ale również przyczyniają się do powstawania piegów i przedwczesnego starzenia naszego naskórka. Inną kwestią jest istnienie badań potwierdzających negatywny wpływ zbyt częstego i długotrwałego opalania się na rozwój raka skóry.

Biorewitalizacja skóry metodą mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, któremu warto poddać nasze ciało zarówno przed wyjazdem na wakacje, jak i wkrótce po powrocie. Polega ona na dostarczeniu do skóry właściwych odżywek lub preparatów regenerujących. Mezoterapię można wykonywać przy użyciu specjalnych igieł lub w sposób bezigłowy. Zabieg znacząco poprawia jakość i wygląd zewnętrzny skóry oraz przygotowuje ją do obcowania ze słońcem. Dostarcza niezbędnych substancji aktywnych, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek. Wpływa na jędrność, gładkość i wchłanialność kosmetyków nawilżających. Regularne poddawanie się mezoterapii w okresie letnim jest szczególnie wskazane ze względu na zmniejszenie niepożądanych skutków promieniowania UVA i UVB.

Dowiedz się: Jak dbać o skórę po opalaniu

Popularny botox

Ten bardzo modny w ostatnim czasie zabieg medycyny estetycznej polega na ostrzyknięciu wybranych okolic skóry toksyną botulinową. Można wykonywać go o każdej porze roku, a w okresie letnim okazuje się szczególnie przydatny. Zasadniczym celem zabiegu jest jak wiemy – wygładzenie istniejących zmarszczek i profilaktyczne zapobieganiu powstawaniu kolejnych oznak starzenia się naszego ciała. Owe niedoskonałości pojawiają się na m.in. na skutek mrużenia oczu czy marszczenia czoła. A o to w letnim słońcu akurat nietrudno. Stąd właśnie letnia przydatność botoxu. Jednak nie tylko. Ostrzyknięcie skóry toksyną botulinową działa również przeciwpotnie, np. na szczególnie podatne na tę niedogodność dłonie czy okolice pach.

Jeśli peeling chemiczny to tylko delikatny

Peelingi mają bardzo szerokie spektrum działania. Efektywnie nawilżają, oczyszczają i wygładzają oraz stymulują skórę do regeneracji. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym zmieniają powierzchnię zewnętrzną naszego ciała i powodują rozpoczęcie procesu przebudowy kolagenu. Z ich dobrodziejstw może skorzystać każdy i bez względu na rodzaj cery. Jednak głębokich i średniogłębokich peelingów nie należy wykonywać latem. Co oczywiście nie oznacza, że chemiczne złuszczanie naskórka podrażnionego letnim słońcem jest zupełnie niewskazane. Na tę porę roku kosmetolodzy szczególnie polecają  delikatny peeling, np. migdałowy, mlekowy, argininowy, azelainowy lub inny – oferowany w zależności od wybranego gabinetu kosmetycznego czy ośrodka odnowy biologicznej. Właściwie dobrany zabieg jest w stanie usunąć objawy uszkodzeń posłonecznych i wyregulować wydzielanie sebum (naturalnej, ochronnej powłoki skórnej).

To Cię może zainteresować: Naturalnie - biokosmetyki

Wypełnienia kwasem hialuronowym

Wiadomo, że wakacje sprzyjają podejmowaniu decyzji, które często kiełkują w nas już od dawna. W tym okresie jesteśmy na ogół bardziej otwarte na nowości i tym samym gotowe do zrobienia czegoś, czego w innym momencie życia unikałybyśmy niczym przysłowiowego ognia. Mamy doskonałą wiadomość dla osób faktycznie chcących uchwycić wiatr w żagle. Nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania w lecie zastrzyków z kwasu hialuronowego. Bez obaw można zatem tą metodą powiększać usta, wypełniać blizny, likwidować zmarszczki i realizować inne zamierzenia, które mają na celu udoskonalenie naszego ciała. Letnia, słoneczna aura powinna do tego wręcz zachęcać. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i stosownego umiaru!

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także