Jaki brodzik wybrać

Jaki brodzik wybrać

brodzik prostokątnyBrodziki różnią się między sobą kształtami, wymiarami oraz materiałem, z którego są wykonane. Mimo to dobór odpowiedniego typu do naszej łazienki i zgodnego z naszymi upodobaniami może nastręczyć problemy. Specjalista w dziedzinie kąpieli – firma Sanplast SA – podpowiada, na co zwrócić uwagę, aby zdecydować się na właściwy produkt.

Kształt ma znaczenie

Rynek wyposażenia łazienki pełen jest różnego rodzaju brodzików. Dostępne są brodziki w wersji półokrągłej, okrągłej, kwadratowej oraz prostokątnej.
Brodziki półokrągłe zajmują mniej miejsca niż brodziki kwadratowe i prostokątne. Te z kolej są bardziej uniwersalne. Można je montować w narożniku, we wnęce jak i przy ścianie. Różnorodność kształtów brodzików pozwala na idealne ich dopasowanie do pozostałego wyposażenia łazienki – ceramiki i mebli.

płytki brodzikDesign kontra funkcjonalność?!

Standardowe wymiary brodzików to najczęściej 80×80 cm, 90×90 cm lub 100×100 cm (kwadratowe i półokrągłe). Można nabyć także brodziki znacznie większe – o szerokości nawet do 180 cm, dzięki temu dostosujemy je do każdej, nawet nietypowej kabiny prysznicowej. Nie bez znaczenia jest także głębokość brodzików. W ostatnim czasie popularność zyskały płytkie brodziki, które charakteryzują się ciekawym wzornictwem i nadają wnętrzu nowoczesny wygląd. Warto jednak zastanowić się nad montażem brodzika głębokiego, którego zaletą jest większa funkcjonalność, szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci. Szeroka paleta wymiarowa zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie brodzika i kabiny do możliwości aranżacyjnych  łazienki

Nie tylko akryl

Ostatnią, choć nie bez znaczenia kwestią, na którą należy zwrócić uwagę kupując brodzik, jest materiał, z którego został on wykonany. Prym wiodą tutaj te z akrylu sanitarnego. Są one lekkie, gładkie i stosunkowo niedrogie, a dodatkowo montaż i pielęgnacja nie stwarzają problemów. Dużym powodzeniem cieszą się także brodziki wykonane z odlewów mineralnych. Charakteryzują się one znakomitymi właściwościami użytkowymi oraz walorami estetycznymi. Ich gładka powierzchnia jest przyjemna dla ciała, zapobiega odbarwianiu i uniemożliwia rozwój bakterii.  Biały kolor i klasyczna linia tych produktów stanowi również gwarancję idealnego dopasowania do ceramiki sanitarnej wielu producentów.

brodzik narożnygłęboki brodzik narożny

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Sanplast S.A.

Polecamy Ci również

Zobacz także