Jaki brodzik do kabiny?

Jaki brodzik do kabiny?

Aby dobrać brodzik do kabiny natryskowej powinniśmy wiedzieć o paru istotnych kwestiach, o których wspominamy poniżej.

brodzik prysznicowyKabina natryskowa w łazience jest jednym z najbardziej widocznych elementów. Dlatego jej wybór jest dość trudny, zastanawiamy się nad kształtem, rozmiarem, wzorem
i wyglądem. Jeżeli mamy to już za sobą przychodzi kolej na brodzik. Oto kilka zasad.

Kształt i rozmiar

Brodzik musi pasować do kabiny kształtem. najpopularniejsze to brodziki kwadratowe i i półokrągłe, które można zamontować w rogu lub wnęce łazienki. Jak już wybraliśmy kształt musimy dobrać rozmiar, na rynku dostępne są dwa standardowe rozmiary 80
o 90 cm. 

Głębokość i wysokość

Ważną kwestią jest wysokość i głębokość brodzika. Płytkie brodziki są stylowe i efektowne. Sprawiają, że łazienka wydaje się większa, natomiast głębsze brodziki są praktyczniejsze zwłaszcza w łazienkach, w których nie ma już miejsca na wannę. Należy przy tym brać pod uwagę, iż pod powierzchnią brodzika musi zmieścić się syfon – stąd znaczne różnice między ich głębokością (wynoszącą zazwyczaj od 1,5 cm do nawet ponad 20 cm) a wysokością (na ogół od 4 cm do blisko 40 cm). Dobierając wymiar idealny do naszych potrzeb należy też uwzględnić wysokość samej kabiny, która w połączeniu z brodzikiem nie może przekroczyć wysokości całego pomieszczenia.
Z drugiej strony zbyt niski prysznic może być problemem dla wysokich osób, które nie będą mogły swobodnie z niego korzystać.

brodzik kwadratowybrodzik półowalnybrodzik z siedziskiem

Dodatkowe udogodnienia

Dodatkowym udogodnieniem mogą być występy przeciwpoślizgowe, które zwiększają bezpieczeństwo kąpieli, zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych. W brodzikach głębokich występują wygodne siedziska, które zwiększą komfort naszej kąpieli lub posłuży jako półeczka do przyborów do mycia.
Dobierając idealny brodzik do naszej kabiny, najbezpieczniej jest zdecydować się na zakup obu elementów od jednego producenta. Daje to bowiem gwarancję, że będą one do siebie idealnie pasowały.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: DEANTE

Polecamy Ci również

Zobacz także