Jaki brodzik?

Jaki brodzik?

Tradycyjny brodzik z akrylu czy nowocześniejszy z odlewu mineralnego? Wysoki czy niski, a może wpuszczony w podłogę? Wybór brodzika wcale nie jest łatwy.

Najbardziej popularne na polskim rynku są brodziki akrylowe. Ten stosunkowo lekki i bezpieczny materiał ma gładką powierzchnię, która pozwala na łatwe czyszczenie i polerowanie, dzięki czemu zachowuje idealny wygląd przez lata. Brodziki akrylowe produkuje się zazwyczaj z akrylu sanitarnego. Materiał ten ma właściwości antypoślizgowe, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania. Akryl to tworzywo barwione w masie, dzięki czemu wszelkie rysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania łatwo się usuwa poprzez polerowanie. Gwarantuje to nieskazitelny wygląd przez wiele lat.

brodzik brodzik brodzik

Brodziki mineralne
Brodziki wykonane z odlewów mineralnych charakteryzują się znakomitymi właściwościami użytkowymi oraz walorami estetycznymi. Wyglądają nowocześnie, dzięki czemu wpisują się w aktualne style i trendy wzornicze. Wyroby z odlewów mineralnych są polecane przez wielu architektów i projektantów.

brodzik brodzik brodzik

Wyjątkowo gładka, nieporowata powierzchnia ułatwia utrzymanie brodzików w czystości i eliminuje rozwój bakterii, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Niewątpliwą zaletą wyrobów z odlewów mineralnych jest odporność na substancje chemiczne i plamiące. Wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia przy użyciu delikatnych środków myjących. Jest to także materiał odporny na ścieranie oraz gwałtowne zmiany temperatury, dzięki czemu brodziki zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.
Duża powierzchnia brodzików oraz płytkie dno zapewniają komfort użytkowania. Brodziki mineralne są z reguły niskie, łatwo więc je zamontować na posadzce lub ewentualnie wpuścić w podłogę, co jest rozwiązaniem ostatnio coraz popularniejszym - nie tylko nowocześniej wygląda, ale także jest wygodniejsze, ponieważ tworzy przestrzeń bez jakichkolwiek ograniczeń i barier.

Oferta brodzików jest bardzo bogata. Dostępne są brodziki płytkie, głębokie, z siedziskiem, zabudowane lub niezabudowane, czy też wpuszczane w posadzkę. Różnorodność stylów, kształtów i wymiarów daje możliwość dopasowania brodzika do każdej przestrzeni i stylu łazienki.

brodzikWiększość modeli brodzików wyposażonych jest standardowo w stelaż montażowy i system mocowania do ściany, co pozwala na samodzielne, szybkie i stabilne usadowienie brodzika. Zainteresowani zabudową brodzika znajdą również praktyczne obudowy z łatwym systemem mocowania.
Aby zapewnić szczelność, kabina i brodzik muszą być do siebie idealnie dopasowane - chodzi tu szczególnie o wymiary i promień, a także tworzyć spójną stylistycznie całość. Najlepiej jest skompletować elementy tego samego producenta, aby pasowały do siebie kształtem i wymiarami. Jest to szczególnie istotne w przypadku brodzików półokrągłych, których promień musi odpowiadać promieniowi kabiny prysznicowej.
Jeśli z brodzika mają korzystać dzieci lub osoby starsze, warto wybrać model z wyprofilowanym, antypoślizgowym dnem oraz brodzik z siedziskiem. Jeśli natomiast chcemy wykorzystać brodzik do kąpieli małych dzieci, jak również moczenia i prania bielizny, dobrym rozwiązaniem będzie brodzik głęboki.

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Sanplast

Polecamy Ci również

Zobacz także