Jak zamontować baterię w łazience?

Jak zamontować baterię w łazience?

bateria w łazienceZ pozoru montaż baterii łazienkowej to czynność skomplikowana. Wystarczy jednak zaopatrzyć się w płaski klucz nr 8 lub 9 oraz 19 i dokładnie stosować się do instrukcji, dołączanej do każdego nowego produktu, aby bezproblemowo wykonać to samodzielnie.

Baterie jednouchwytowe stojące i ścienne z ceramicznym regulatorem przepływu przeznaczone są do instalowania w sieci wodociągowej o ciśnieniu normalnym do 1 MPa (10 atm.) i temperaturze 90ºC. Wskazane jest podłączenie baterii, dla wody ciepłej po lewej stronie, dla zimnej po stronie prawej.

Bateria umywalkowa stojąca:

bateria umywalkowa stojąca

Zasady montażu:

  1. Na początku należy wkręcić w gniazda w korpusie baterii wkręty mocujące oraz przyłącza elastyczne.
  2. Tak przygotowaną baterię wsunąć elementami przyłączeniowymi do otworu montażowego
    w umywalce.
  3. Od spodu na wystające z baterii wkręty należy  nałożyć podkładkę gumowa i metalową, następnie przykręcić baterię przy pomocy nakrętki tulejkowej w ten sposób, aby wyeliminować ewentualne przecieki wody.
  4. Kolejnym krokiem jest podłączenie przyłączy elastycznych do instalacji wodociągowej.
  5. Po podłączeniu baterii należy sprawdzić szczelność połączeń.

Podczas montażu baterii ze sterowanym spustem należy połączyć cięgno z poziomą dźwignią spustu za pomocą specjalnej zapinki i wyregulować wysokość podnoszenia grzybka spustu. Otwarcie grzybka spustowego syfonu następuje przez wciśnięcie uchwytu cięgna, a zamknięcie przez jego podciągniecie do góry.

Bateria wannowa ścienna:

bateria wannowa ścienna

Zasady montażu:

  1. Pierwszą czynnością jest wkręcenie przyłączy mimośrodowych do końcówek instalacji wodociągowej z gwintem wewnętrznym G ½ po ówczesnym uszczelnieniu połączeń gwintowych taśmą teflonową lub włóknem konopnym. Przyłącza mimośrodowe należy wkręcić w taki sposób, aby wystawały one ze ściany pod kątem prostym i były ustawione poziomo. Szerokość rozstawu mimośrodów zależy od rozstawu nakrętek przyłączeniowych baterii.
  2. Następnie na mimośrody nakręcamy rozety i przymocowujemy baterię przy pomocy nakrętek przyłączeniowych G ¾ , uszczelniając połączenie uszczelkami płaskimi z filtrem siatkowym.
  3. Po zakończeniu montażu należy upewnić się szczelność wszelkich połączeń.
Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Armatura Kraków

Zdjęcia: Armatura Kraków, 232designs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także