Jak wybrać wannę?

7
Wybieramy wannę do łazienki
Asortyment wanien jest ogromny, stąd coraz więcej dylematów przy ich wyborze.

Wanna przez wiele lat pełniła rolę czysto funkcjonalną. Z czasem jednak to podejście się zmieniło, zaczęto eksperymentować ze stylami i formami, podnosząc jednocześnie jej ergonomiczność.

Takie połączenie zapewnia niezapomniane chwile relaksu we własnym domu. Wanny wbudowane, narożne, wolnostojące, z możliwością hydromasażu lub aromaterapii – opcje do wyboru mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak zatem dobrze wybrać wannę?

wanna w nowoczesnej łazience

Wielu producentów wypróbowuje nowe materiały do ich produkcji. Oczywiście nie znaczy to, że nie dostaniemy na rynku tradycyjnych, żeliwnych wanien, jednak są one dość trudne w konserwacji. Obecnie można spotkać między innymi wanny ze szkła, betonu, drewna. Trzeba jednak zwrócić uwagę czy ich utrzymanie nie będą zbyt kosztowne lub trudne. Najpopularniejsze obecnie wanny akrylowe są zarówno przyjazne dla kieszeni, jak i łatwe w konserwacji. Nawet jeśli pojawią się na nich zarysowania można dość łatwo je wypolerować i nadać blasku. Również inne tego typu materiały będą dobrym wyborem.

designerska wanna
Kształt wanny można dowolnie dobrać w zależności od wielkości naszej łazienki i ilości miejsca, które możemy na nią przeznaczyć: wolnostojąca – umieszczona w centrum pomieszczenia, narożna – kiedy chcemy zaoszczędzić miejsce, wbudowana – nada wnętrzu odrobinę luksusu, ale wymaga więcej miejsca.
Krany mogą być zamontowane na ścianie, bądź bezpośrednio w wannie. Te pierwsze nadają się doskonałe do nowoczesnej łazienki, gdzie stawiamy na minimalizm lub wręcz ascetyzm. Przy modelu wanny wolnostojącej można wybrać taką samą baterię, która stworzy niezwykłą, modernistyczną całość.

Do wielu wanien można także dobrać parawan nawannowy, który pozwoli nam korzystać z niej również w formie szybkiego prysznica, co świetnie sprawdza się, kiedy nie mamy czasu na dłuższą kąpiel.

nowoczesna wanna
nowoczesna aranżacja wanny i prysznica
obudowana wanna wolnostojąca
prostokątna wanna
okrągła wanna
wanna w drewnie
prosta wanna
nowoczesny design łazienki
pomysł na łazienkę
wanna z hydromasażem
narożna wanna
współczesna łazienka
designerski projekt łazienki
drewniana wanna
prosta biała wanna
pomysłowy design łazienki
klasyczna wanna
wanna z parawanem nawannowym
designerska wanna
pomysł na aranżację łazienki
wanna z prysznicem
biała wanna
wanna wbudowana
zabudowana wanna

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magdalena Kolwaga

Polecamy Ci również

Zobacz także