Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym

61
łazienka w stylu industrialnym
Pomysł na nowoczesną aranżację łazienki w stylu industrialnym.

Styl industrialny doskonale pasuje do nowoczesnych loftów, ale nie tylko. Podpowiadamy jak wprowadzić elementy tego stylu do aranżacji łazienki.

Styl industrialny w łazience

Styl industrialny to oczywiście styl wielkomiejski. Surowy i prosty, doskonale pasuje do nowoczesnych loftów. Ale jeśli lubicie miejskie klimaty, w takim stylu możecie urządzić dowolne mieszkanie, albo poszczególne pomieszczenia, np. łazienkę.
Styl industrialny jest z założenia bardzo nowoczesny. Dominują w nim odcienie szarości, stosuje się metal i beton architektoniczny. Urządzając łazienkę w stylu industrialnym, pamiętajmy, że powinno być to pomieszczenie zapewniające komfort, a z „zimną” stylistyką też lepiej nie przesadzać.

Dowiedz się: Jakie są zalety i wady baterii podtynkowych

Elementy wystroju łazienki w stylu industrialnym

W łazience urządzonej w stylu industrialnym warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania techniczne, które jednocześnie zapewnią nam pożądany, minimalistyczny wygląd. Do takich należy np. armatura podtynkowa. Jej producenci zapewniają duży wybór eleganckich baterii o bardzo nowoczesnej stylistyce. Warto też zastanowić się nad rezygnacją z tradycyjnego brodzika i kabiny, bo łazienki w stylu industrialnym doskonale będzie pasowała kabina typu walk-in, wyposażona w panel prysznicowy.
Ceramika łazienkowa powinna być biała, o prostych, geometrycznych kształtach. Instalując wc, warto zdecydować się na stelaż podtynkowy z odpowiednio dobraną płytką spłukującą np. wykonaną z metalu.

Dowiedz się więcej na temat: Kabin prysznicowych typu walk-in

Płytki ceramiczne do łazienki w stylu industrialnym

Wybierając płytki ceramiczne do łazienki w stylu industrialnym, zwróćmy uwagę przede wszystkim na te, które imitują beton, metal lub kamienne płyty. Ciekawym akcentem mogą być np. płytki dekoracyjne przypominające antypoślizgową podłogę z metalu. Nieco łagodniejszy charakter pozwolą nadać łazience np. dekory z graficznym rysunkiem fasad starych kamienic.
W industrialnej łazience postawmy przede wszystkim na odcienie szarości, z dodatkiem bieli i czerni. Możemy też dodać bardziej wyraziste punkty koloru, np. czerwone. Tutaj dobrze sprawdzą się np. szklane dekory, albo akcesoria łazienkowe, które przy okazji nieco „ocieplą” naszą łazienkę.
Zamiast płytek ceramicznych możemy też zastosować płyty z betonu architektonicznego.

Dowiedz się też: Jak urządzić łazienkę w stylu eko


Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Cersanit

Polecamy Ci również

Zobacz także