Jak urządzić łazienkę? Stwórz swoją aranżację łazienki

59
Pomysł na łazienkę
Aranżacja łazienki

Łazienka to nasza prywatna przestrzeń. Możemy ją urządzić w sposób całkowicie indywidualny, kierując się jedynie własnym gustem i prawdziwymi potrzebami.

Wybieramy materiały
Ściany i podłogi możemy wykończyć na wiele sposobów, ale najbardziej praktyczne i najczęściej stosowane są płytki ceramiczne. Na rynku dostępnych jest tak wiele ich wzorów, że czasem trudno się w nich zorientować. Czynnikami, które pomogą nam zawęzić nasz wybór będą: przedział cenowy, kolorystyka, jaką akceptujemy, dostępne w danej kolekcji wzory i faktury.

Niebanalny kolor nie znaczy dziwaczny lub jaskrawy. Najciekawsze efekty uzyskują płytki złożone z kilku barw
o niskim nasyceniu, a interesująca faktura to nie tylko wgłębienia, może to być zabawa światłem odbijającym się na różnej powierzchni, matowej, aksamitnej czy błyszczącej. Dobrym sposobem na urozmaicenie powierzchni jest łączenie różnych materiałów. Dzięki temu uzyskamy oryginalny efekt. Ciekawe są też płytki kamienne – w formacie standardowym formacie lub jako mozaika, świetnie komponują się z gresem o naturalnym kolorze. Pamiętajmy też o ergonomicznym rozmieszczeniu wieszaków, podajników papieru, półeczek na mydło, szampon pod prysznicem oraz przy wannie. Obecnie nie ma jednego obowiązującego sposobu urządzenia łazienki. Mamy bardzo duże pole do wykorzystania dla naszej fantazji i gustu. Wiele materiałów tradycyjnych, stosowanych jest w zupełnie nowych obszarach. Obok nich pojawiają się nowe np. drewno, tapety, hartowane szkło, okładzina ścienna MDF czy stiuki.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Iwona Siemaszko-Żakowska, Architekt Wnętrz

Źródło: IM SztukaWnętrz s.c.

Polecamy Ci również

Zobacz także