Jak odżywić zniszczone i przesuszone włosy?

Piękne włosy to coś, co kiedyś pozostawało tylko w sferze moich marzeń. Dziś jestem dumną posiadaczką błyszczącej, gładkiej fryzury, a zawdzięczam to babci. Gdy przyjechała do nas kilka lat temu i zobaczyła moje suche, połamane strąki, była tak zniesmaczona, że kilka dni później wróciła z workiem zerwanego za domem skrzypu polnego i wręczając mi go powiedziała: teraz twój problem się skończy. I miała rację. Dziś naturalne sposoby pielęgnacji mam w jednym palcu. Oto one:

1. Skrzyp polny suszymy (lub kupujemy w sklepie zielarskim). Na moje długie włosy stosuję wywar z 3 łyżek skrzypu zalanych 0,5 l wody. Gotuję, studzę i płuczę nim włosy już po standardowym myciu szamponem. To alternatywa do łykania skrzypu w tabletkach. Działanie widać po systematycznym stosowaniu ok. 2 razy w tygodniu. Włosy są błyszczące, gładkie, mniej wypadają.

2. Raz na 2 tygodnie stosuję nawilżająco-oczyszczającą maseczkę z jogurtu. Nakładam ją przed myciem włosów i po 30 minutach spłukuję.

3. Piwoszem nie jestem, ale piwo na włosy - czemu nie? Szczególnie, że drożdże piwne wzmacniają cebulki i pomagają utrzymać zdrowe włosy. Piwo musi postać kilka godzin w szklance, następnie dodaję do niego surowe jajko, dokładnie mieszam i nakładam na głowę na kilkanaście minut. Stosuję zamiennie z maseczką jogurtową.

4. Siemię lniane to mój numer dwa po skrzypie polnym. Zalane wrzątkiem siemię piję codziennie przed śniadaniem, a wieczorem stosuję je na włosy. 3 łyżki siemienia zalewam wodą w garnuszku, gotuję, a następnie odstawiam do przestygnięcia. Na dnie garnka zbierze sie kleista "maź", u góry wytrąci się zawiesina, którą odcedzam. Ta "maź" to wspaniała odżywka do włosów, która ratuje suche końcówki i działa wręcz jak opatrunek.

Serdecznie polecam wszystkie powyższe sposoby. Wypróbowałam wiele metod, ale te uważam za najskuteczniejsze. Pozwalają mi cieszyć się piękną fryzurą w naturalny sposób!

Bassia

Porady nadesłała uczestniczka naszego konkursu "Sposób na piękne włosy".

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz także