Jak naprawić drobne usterki w łazience?

Jak naprawić drobne usterki w łazience?

naprawa usterek w łazienceUsterki zdarzają się w każdej łazience. Aby skutecznie zaradzić awariom, czasami wystarczy dobrać odpowiedni preparat.

Na ratunek przeciekom
Nieszczelna kabina prysznicowa czy umywalka przeciekająca w miejscu łączenia, ale także odpadające płytki – tego rodzaju problemy rozwiążemy korzystając z pomocy klejów-uszczelniaczy np. z grupy Fix All. Oparte na technologii polimerów MS zapewniają wysoką siłę spajania oraz uniwersalność pod względem możliwości zastosowania. Dzięki zawartości substancji grzybobójczych produkty te są idealne do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, czy kuchnia. Nawet gdy nie mamy możliwości odpowiedniego przygotowania podłoża, a brak doświadczenia zaowocuje nałożeniem zbyt grubej warstwy produktu – doskonała siła spajania środka zostanie zachowana.przyklejanie płytekNaniesiona warstwa kleju utworzy bardzo mocną i odporną na odkształcenia spoinę.

Aby ułatwić sobie pracę w przypadku uszczelniania miejsc trudno dostępnych – skorzystajmy z Fix All Classic w wersji presspack. Specjalny dozownik umożliwia łatwą aplikację,
a jednocześnie zabezpiecza przed przypadkowym opróżnieniem. Aby odblokować zawór i rozpocząć dozowanie wystarczy tylko przekręcić czerwoną dyszę o 90°, a następnie nacisnąć na kabłąk – łatwo wyciśniemy odpowiednią ilość kleju-uszczelniacza bezpośrednio na podłoże.

Naprawiamy meble łazienkowe
Meble łazienkowe, zwłaszcza te drewniane, nie są niezniszczalne. Urwany uchwyt, odklejona listwa ozdobna – zawsze może się to przydarzyć. Dzięki zastosowaniu szybkoschnącego, wodoodpornego kleju do drewna (np. Soudal 67A) trwale i estetycznie połączymy oderwane elementy - przestrzeń na ich styku będzie niemal niewidoczna, klej wysycha bowiem do stanu półprzezroczystego.

Jak to zrobić? Musimy oczyścić obie powierzchnie przeznaczone do sklejenia, a następnie nanieść na jedną z nich potrzebną ilość kleju. Po połączeniu oba elementy dociskamy i unieruchamiamy przez ok. 20 minut. Po ok. 2 godzinach sprzęt może być już normalnie eksploatowany.
Klej z powodzeniem może być stosowany do wszelkiego rodzaju drewna, w tym drewna egzotycznego, ale także do płyt wiórowych, forniru oraz sklejki.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także