Jak dopasować brodzik do kabiny prysznicowej?

0
Kabina narożna
Brodzik głęboki sprawdzi się idealnie w przypadku rodziny z dzieckiem.

Na rynku dostępna jest duża liczba kształtów i wymiarów kabin prysznicowych co znacznie ułatwia sprawę dopasowania jej do wnętrza łazienki, która nie zawsze jest ustawna. Jednak wybierając kabinę powinniśmy pamiętać o wyborze odpowiedniego brodzika. Podpowiadamy jak dopasować brodzik do kabiny prysznicowej?

Zazwyczaj urządzając łazienkę kupujemy gotowe zestawy takie jak umywalka z szafką, deszczownica zintegrowana z baterią natryskową czy kabinę prysznicową z brodzikiem. W momencie kiedy decydujemy się na zakup każdego z elementów oddzielnie istnieje ryzyko, że nic do siebie nie będzie pasowało. Podpowiadamy jak uniknąć błędów przy zakupie brodzika i kabiny prysznicowej.

Zobacz: Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi

Odpowiedni kształt i rozmiar

Przed zakupem brodzika do łazienki ważną rzeczą jest ustalenie jaką kabinę prysznicową chcemy mieć i w którym miejscu w łazience będzie ona stała. Decyzja co do tych dwóch spraw zawęzi nam pole poszukiwań.
Kształty brodzików:

  • półokrągłe
  • asymetryczne
  • kwadratowe
  • prostokątne

Proponowane przez producentów modele różnią się również rozmiarem, przyjmując długość boku od 80 cm do 120 cm. – Znając kształt i wymiary kabiny prysznicowej, powinniśmy dopasować do niej brodzik, uwzględniając przede wszystkim dwa parametry: promień podstawy oraz wysokość krawędzi – podpowiada Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. – Weryfikacja pierwszego z nich jest istotna dla właściwego zestawienia elementów - tak, aby gwarantowały szczelność i eliminowały ryzyko zachlapania posadzki podczas kąpieli. W kwestii drugiego parametru, konieczne jest sprawdzenie, czy brodzik i kabina nie będą po instalacji przekraczać wysokości pomieszczenia – dodaje ekspert.

Płytki czy głęboki?

Standardowa głębokość brodzików to od 5-15 cm. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach i oferta wzbogacana jest o coraz to płytsze brodziki, które idealnie sprawdzą się w łazience z której będą korzystały osoby starsze. Brodziki o głębokości 3 cm dobrze harmonizują się z nowoczesnym wystrojem w którym o elegancji i ponadczasowości decyduje oszczędne wzornictwo.

Przeczytaj: Kabiny prysznicowe bez brodzika

Brodziki głębokie idealne będą w przypadku takich czynności jak kąpiel dzieci, zwierząt czy pranie ręczne.

Trwałość i odporność na zniszczenia

Jeżeli już za sobą mam decyzję co do kształtu, rozmiaru i głębokości czas skupić się na materiale z jakiego został wykonany brodzik. Powinien on być trwały i estetyczny.
Popularnym tworzywem, wykorzystywanym w produkcji brodzików jest akryl, wyróżniający się właściwościami antypoślizgowymi oraz niezmiennością barwy – tłumaczy Katarzyna Choniawko. – Co równie ważne, pozostaje on ciepły w dotyku, co zapewnia komfort użytkowania. Aby mieć pewność, że wybraliśmy najtrwalsze rozwiązanie, zweryfikujmy czy brodzik jest wzmocniony laminatem lub styropianem – dodaje ekspert Aquaform.
Ciekawą propozycją jest brodzik wykonany z lanego marmuru, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Przyjmuje także temperaturę otoczenia.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Aquaform

Polecamy Ci również

Zobacz także