Jak dobrać kolory do łazienki

Jak dobrać kolory do łazienki

Ściany w łazience niekoniecznie muszą był wyłożone płytkami. Równie dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na różne kolory.

Współczesne farby, przeznaczone do łazienek charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć, a wybór kolorów jest olbrzymi. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą farb nadać kolory naszej łazience.

Połączenie przydymionego pomarańczu z łagodną szarością sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądać nowocześnie i elegancko. Do takich kolorów doskonale będą pasować proste, drewniane meble i biała ceramika łazienkowa.

 kolory w łaziencekolory poranna mgiełka i buddyjskie kadzidło

Podobny zestaw, ale w mocniejszym nasyceniu kolorów będzie pomocny w stworzeniu oryginalnej łazienki. Możemy ją urządzić w stylu eklektycznym, łącząc klasyczne i nowoczesne elementy lub zupełnie nowocześnie. Malinowe ściany działają pobudzająco, a w połączeniu z kakaowym kolorem – wyglądają bardzo elegancko.

 kolory ścian w łaziencekolory krem kakaowy i malinowa Granada

Odcienie błękitu to niemal klasyczne kolory do łazienki. Kojarzą się z wodą, relaksują i odprężają. Kolor morskich fal na ścianach sprawi, że codzienne poczujemy powiew egzotycznych wakacji.

 niebieska łazienkakolor morska falakolor turkusowy archipelag

paleta RAL
Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także