HOME DECOR 2010 - podsumowanie

HOME DECOR 2010 - podsumowanie

Tegoroczne targi HOME DECOR trwały od środy do piątku. Aby umożliwić wystawcom pełne skupienie się na biznesowych kontraktacjach organizatorzy zrezygnowali z soboty, która tradycyjnie była dniem otwartym dla szerokiej publiczności.

Dodatkowo wystawcy oraz ich kluczowi klienci mieli możliwość skorzystania z programów i pakietów stworzonych z myślą o przedsiębiorcach działających w branży wnętrz. 

HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 1 HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 2

Prelekcje i warsztaty
Dużym powodzeniem cieszył się zarówno program hosted buyers jak i oferowana wystawcom możliwość multimedialnej prezentacji własnej firmy w przestrzeni speaker’s corner, która została zaaranżowana w ramach wystawy Etno TRENDY.  Pierwszego dnia targów gościem specjalnym tej przestrzeni była odnosząca sukcesy w kraju i zagranicą projektantka Eva Minge, jej wykład „Moda, sztuka i biznes w odniesieniu do wnętrz„ cieszył się dużym powodzeniem wśród odwiedzających targi i zgromadził szerokie audytorium słuchaczy zainteresowanych nowymi rozwiązaniami na rynku wyposażenia wnętrz. Drugi dzień w przestrzeni speaker’s corner należał do dr Marka Borowińskiego, poprowadził on całodniowe warsztaty dotyczące nowoczesnej aranżacji przestrzeni handlowej, która sprzyja wzrostowi sprzedaży. Uczestnicy warsztatów mieli wyjątkową okazję zapoznać się z fachową wiedzą z zakresu psychologii sprzedaży i Visual Merchandisingu.

HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 3 HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 4

Etniczne inspiracje
Centralnym punktem tegorocznej ekspozycji HOME DECOR była 400-metrowa wystawa Etno TRENDY, w ramach której zaprezentowano meble, dekoracje okien i łóżek, akcesoria, tekstylia, pościele, ręczniki i inne artykuły wyposażenia wnętrz inspirowane motywami etnicznymi i folkowymi. Wystawa adresowana handlowcom, właścicielom i pracownikom salonów wyposażenia wnętrz spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i profesjonlanych zwiedzających.

Jeszcze więcej światła
Po raz kolejny w ramach HOME DECOR zorganizowany został Salon Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO, w ramach którego przedstawione zostały najnowsze rozwiązania z zakresu oświetlenia wewnętrznego, oświetlenia zewnętrznego, źródeł światła oraz komponentów i akcesoriów oświetleniowych.

HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 5 HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 6

Najlepiej zaprojektowane stoiska na targach HOME DECOR
W ramach tegorocznych targów HOME DECOR zorganizowany został konkurs Acanthus Aureus. Nagroda Złotego Akanta jest corocznie przyznawana firmom, których stoiska, ich projekt, wyposażenie i aranżacja, najlepiej odzwierciedlają cele marketingowe firmy, przyczyniając się tym samym do targowego sukcesu przedsiębiorstwa. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostały następujące firmy: EUROFIRANY z Żywca, ZEGAR z Tarnowa, RIDEX Dekoracja z Poznania, BELLDECO FIMTEC z Plewisk, „WANDEX" z Sopotu, BETTINA z Bielska-Białej oraz ROMANTIC HOME INTERIORS z Piechowic. Nagrody zostały wręczone pierwszego dnia targów podczas uroczystej gali.

Znakomity design w zasięgu ręki
Odwiedzający i wystawcy HOME DECOR mieli także okazję zapoznać się z najnowszymi trendami we wzornictwie przemysłowym i architekturze, w ramach odbywających się równolegle na Międzynarodowych Targach Poznańskich wydarzeń: arena DESIGN oraz Targów Designu moodFORM. Gościem specjalnym arena DESIGN był legendarny projektant, pracujący w Nowym Jorku, Karim Rashid. Wydarzeniu towarzyszył szereg wystaw, prelekcji i dyskusji panelowych.

HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 7 HOME DECOR 2010 - podsumowanie - zdjęcie 8

HOME DECOR w liczbach
Tegoroczne, debiutujące w nowej formule targi HOME DECOR zgromadziły około 200 wystawców, to niemal dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Wśród wystawców znalazło się około 50 firm z zagranicy. W ciągu 3 dni targów ekspozycję odwiedziło blisko 6 000 profesjonalnych zwiedzających.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: HOME DECOR

Polecamy Ci również

Zobacz także