Grzejniki wielofunkcyjne

Grzejniki wielofunkcyjne

Rola grzejników nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania pomieszczeń. Akcesoria w postaci różnego rodzaju wieszaków umożliwiają wygodne suszenie i zawieszanie ręczników. Grzejniki sprawdzają się również jako ścianki działowe.

Grzejniki dekoracyjne łączą w sobie walory użytkowe i estetyczne. Spośród różnorodnych wariantów wykonania można wybrać rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym potrzebom. Ergonomiczne kształty oraz odpowiednio duże odstępy pomiędzy rurami grzejników sprawiają, że wybrane modele mogą pełnić funkcję suszarki na ręczniki lub poręcznego wieszaka. Przykładowo, grzejnik Zehnder Enso zbudowany jest z kwadratowego profilu o łagodnie zaokrąglonych narożnikach oraz horyzontalnie usytuowanych rur. Odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników.

Duże odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur w grzejniku Zehnder Enso umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników Grzejnik Metropolitan jest dostępny z jednym lub wieloma otworami. Płaski kształt elementów poziomych umożliwia montaż poręcznych haczyków w dowolnym miejscu na froncie grzejnika

Dekoracyjny grzejnik Zehnder Metropolitan może być dostosowany do indywidualnych potrzeb dzięki dwóm wariantom wykonania oraz dodatkowym akcesoriom. Dostępny jest on zarówno w wersji pokojowej, jak i łazienkowej. Poziome rury zostały połączone z profilem o przekroju trójkąta, dzięki czemu uzyskano płaski front o nowoczesnym wyglądzie. Grzejnik może mieć jeden lub wiele otworów, co pozwala na suszenie ręczników. Możliwy jest również montaż poręcznych haczyków w dowolnym miejscu. Drugą z wersji wyróżnia natomiast symetryczny układ otworów oraz funkcjonalny wieszak na ręczniki.

Grzejniki dekoracyjne mogą również pełnić funkcję oryginalnych ścianek działowych oddzielających strefy użytkowe w łazience. Grzejniki w takiej wersji nie tylko ogrzewają pomieszczenie, lecz stanowią także funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia wnętrza. W formie ścianki działowej sprawdzi się m.in. grzejnik do łazienki Zehnder Yucca Asymetryczna, który charakteryzuje się nieszablonowym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kolektory zbiorcze mogą być usytuowane z lewej lub prawej strony, co pozwala na łatwe zawieszanie ręczników z boku grzejnika.

Grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna wykonany jako ścianka działowa tworzy estetyczną przesłonę pomiędzy różnymi strefami łazienki Grzejnik dekoracyjny Subway marki Villeroy&Boch by Zehnder w wersji wodno-elektrycznej został uzupełniony o oddzielny, stylowy sterownik naścienny

W systemie lub indywidualnie
Grzejniki są dostępne w wersjach wodnych, wodno-elektrycznych, i w 100% elektrycznych. Modele wodno-elektryczne mogą pracować jako element systemu centralnego ogrzewania lub w sposób samodzielny. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w okresach przejściowych, jak wiosna i jesień. Szybkie wysuszenie ręczników lub podniesienie temperatury w łazience nie wymaga bowiem uruchamiania centralnego ogrzewania. Propozycją do nowoczesnych łazienek jest np. Zehnder Enso Plus, który został uzupełniony o grzałkę ukrytą pod estetyczną osłoną. W trybie wodnym pracę grzejnika można regulować głowicą, natomiast w trybie elektrycznym zdalnie, za pomocą fal podczerwonych.

Ustawianie temperatury w pomieszczeniach oraz czasu ogrzewania umożliwia także grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna w wersji elektrycznej. Dzięki wbudowanemu sterownikowi na podczerwień istnieje możliwość wybrania komfortowej temperatury lub czasu suszenia. Grzałka załącza się w cyklach dobowych i tygodniowych. Opcja programowania pracy grzejników pozwala także na oszczędność energii elektrycznej. Grzejnik działa w ściśle określonych przedziałach temperaturowych i czasowych, dopasowanych do potrzeb użytkowników.

Grzejniki w wersjach wodno-elektrycznych i elektrycznych wyróżniają się estetycznym wyglądem. W grzejniku elektrycznym Zehnder Metropolitan grzałka została zintegrowana z profilowanym frontem, dzięki czemu jest niewidoczna. Model ten jest dostępny wraz z odrębnym sterownikiem na podczerwień do montażu na ścianie. Umożliwia on (łatwo i szybko) regulację temperatury w pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również dekoracyjny grzejnik Subway z serii Villeroy&Boch by Zehnder w wersji wodno-elektrycznej. W modelu tym grzałka została umieszczona w eleganckim, czworokątnym kolektorze pionowym na jednej z krawędzi. Stylowy naścienny sterownik idealnie komponuje się z aranżacją wnętrza.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także