Głęboczek Vine Resort & Spa

Głęboczek Vine Resort & Spa

Kto z nas nie marzy czasem o ucieczce w miejsce, które pozwala na zapomnienie
o codziennych sprawach, wypełnia energią i regeneruje siły.  Jest takie miejsce - Głęboczek Vine Resort & SPA na Pojezierzu Brodnickim.


Głęboczek Vine Resort & Spa - zdjęcie 1 Głęboczek Vine Resort & Spa - zdjęcie 2

Krajobraz, urzekający spokojem, prostotą natury - z dala od zawiłych, miejskich struktur i gwałtownego tempa życia. Głęboczek Vine Resort & SPA, to ośrodek położony pośród rozległych pól Pojezierza Brodnickiego.

Oferta SPA
Ośrodek oferuje specjalistyczną pielęgnację ciała, opartą na składnikach aktywnych, pochodzących z winogron i ich krzewów. Dodatkowo wykonywane są tu zabiegi inhalacyjno-detoksykujące, zabiegi ujędrniające, regenerujące i odmładzające. W ośrodku została utworzona także Alfa Sfera, przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych i pobudzania kreatywnego myślenia.
W malowniczym Głęboczku dzień najlepiej rozpocząć od ćwiczeń jogi nad brzegiem jeziora, a po południu wybrać rejs tratwą lub nordic walking. Dodatkowo dzięki unikalnej Alfa Sferze można rozbudzić kreatywność i osiągnąć stan głębokiego relaksu.

Głęboczek Vine Resort & Spa - zdjęcie 3 Głęboczek Vine Resort & Spa - zdjęcie 4 Głęboczek Vine Resort & Spa - zdjęcie 5

Głęboczek Vine Resort & SPA podzielony jest na kilka stref zabiegowych i relaksacyjnych:
Winnica SPA i winoterapia

Winnica SPA stanowi centralny punkt ośrodka. Mieszczą się w niej gabinety, gdzie zabiegi są wykonywane m.in. kosmetykami Thera Vine stworzonymi na bazie składników aktywnych, pochodzących z winogron i ich krzewów. Bogactwo tych kosmetyków oparte jest na winoroślach z Południowej Afryki, ich lokalnych i niepowtarzalnych szczepach, w szczególności Pinotage (Merlot, Chardonnay, Cabernet i Sauvignon Blanc). Wszystkie odnotowują wysokie stężenie polifenoli, których siła jest 50-krotnie większa od działania witaminy E oraz 20-krotnie większa od działania witaminy C. Są najlepszym dostępnym źródłem antyoksydantów. Obniżają poziom wolnych rodników w organizmie,  przeciwdziałając jego starzeniu się.
W ofercie spa znajdują się kąpiele w winie, peelingi z zastosowaniem pestek z winogron i okłady z winogronowego miąższu. Dodatkowo dostępny jest basen oraz tzw. gabinet VIP przeznaczony do zabiegów dla dwóch osób, który wyposażony został m.in. w łaźnię parową, strefę wypoczynku i jest połączony bezpośrednio z pokojem do kąpieli w winie.

Łaźnie Brodnickie - bliżej natury
Łaznie inspirowane są okolicami Pojezierza Brodnickiego, które cechuje klimat wyjątkowo sprzyjający odpoczynkowi i lecznictwu uzdrowiskowemu. Występuje tutaj kilkanaście rezerwatów przyrody z rzadką roślinnością oraz naturalnych zbiorowisk torfowiskowych, szuwarowych i wodnych. Dlatego głównym elementem zabiegów w łaźniach są różnego rodzaju inhalacje ziołowe, mające działanie terapeutyczne (wpływają oczyszczająco na układ oddechowy, poprawiając jego funkcjonowanie). Zostały wzbogacone aplikacją okładów z torfu bogatego w mikroelementy oraz masażem detoksykująco-relaksującym.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także