Frezarka do paznokci

1
Frezarka do paznokci

Wprawdzie eleganckie paznokcie można stworzyć używając tradycyjnych, ręcznych przyborów. Wystarczy do tego zestaw pilników, obcinacz do paznokci, ostre nożyczki, cążki do skórek, polerka i odpowiednie kosmetyki.

Jednak w gabinetach kosmetycznych praca staje się coraz częściej „zmechanizowana”. Ręcznie nakłada się już jedynie odżywki i lakiery. Przygotowanie paznokci do pomalowania, czyli najbardziej uciążliwe czynności związane z manicure i pedicure wykonuje frezarka.
Paznokcie po takim zabiegu stają się wizytówką nas samych. Nic zatem dziwnego, że zastanawiamy się nad kupnem nowoczesnego urządzenia w celu używania go w domu. Myślimy już o oszczędnościach poczynionych na kosmetyczce oraz o częstszym pielęgnowaniu naszych paznokci. Udajemy się do drogerii i znajdujemy tam wymarzony sprzęt. Nasze zadowolenie osiąga apogeum, kiedy okazuje się, że urządzenie nie jest wcale tak drogie, jak przypuszczałyśmy. Wracamy do domu, rozpakowujemy i próbujemy... Tutaj nadchodzi moment rozczarowania, ponieważ sprzęt ledwo dotknięty do paznokcia, czy palca zatrzymuje się i zwyczajnie nie działa. To scenariusz zakupu najtańszych, bateryjnych urządzeń do wykonywania w domu manicure i pedicure. Nie znaczy to jednak, że wszystkie dostępne na rynku frezarki są nic niewartymi bublami.

Zobacz: Masażer do stóp

Domowe urządzenia do manicure i pedicure

Urządzenia, które są dostępne w marketach, drogeriach oraz sklepach internetowych mają rożną postać i rożnie kosztują. Na ogół są to jednak niewielkie przybory, przypominające wyglądem grubszy długopis. Najczęściej w skład zestawu wchodzi kilka wymiennych końcówek o rożnym przeznaczeniu. Tylko nieliczne modele posiadają możliwość podłączenia ich do sieci. Większość urządzeń, zwłaszcza tych tańszych – jest zasilana bateriami. Urządzenia tego typu mają niską moc, co powoduje, że ich końcówki obracają się jedynie wówczas, kiedy pozostają swobodne. W praktyce oznacza to przeważnie tyle, że takim urządzeniem nie zdołamy wykonać obróbki nawet najbardziej miękkiego i delikatnego paznokcia. Nie można jednak generalizować, gdyż i wśród tańszych urządzeń do manicure i pedicure trafiają się takie, które dają zadowolenie swoim użytkownikom. Wiele zależy oczywiście od stopnia twardości paznokci oraz od staniu zrogowacenia naskórka wokół nich. Decydując się na kupno przyrządu za kilkadziesiąt złotych zwróćmy koniecznie uwagę, czy można go podłączać do sieci. Te urządzenia cieszą się bowiem zdecydowanie bardziej pochlebnymi opiniami, niż ich odpowiedniki bateryjne. Ponadto sprawdźmy, jakie końcówki dołączono do sprzętu. Nie warto zwracać uwagi na ich ilość, a raczej na fakt, czy są te służące do obróbki samej płytki oraz takie, którymi obrobimy usuniemy zrogowaciały naskórek. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że paznokcie u stóp są zdecydowanie twardsze i grubsze, aniżeli paznokcie rąk. Jednocześnie, także i naskórek stóp jest bardziej kłopotliwy do usunięcia. Dlatego też, jeżeli urządzeniem zamierzamy wykonywać pedicure – musi być ono przystosowane do tego celu. Sprzęt, którym producent przewidział jedynie obróbkę paznokci u rąk – prawdopodobnie nie poradzi sobie z pielęgnacją stóp.

Zobacz: Jaką wagę łazienkową wybrać?

Profesjonalne frezarki do paznokci

Frezarka do paznokci z prawdziwego zdarzenia powinna posiadać moc przynajmniej 30 W i odpowiednie obroty. Sprzęt, który jest używany w gabinetach kosmetycznych może być także używany w domu. Jednak jego stosowanie do obróbki paznokci wymaga od użytkownika wprawy oraz umiejętności. Przy pomocy frezarki, która działa jak należy manicure i pedicure wygląda, jak wykonane przez profesjonalistę. Dobrą frezarką można usunąć nawet bardzo zrogowaciały naskórek, masę żelową, czy akrylową. Można też delikatnie wypolerować płytkę paznokciową.

Zabiegi są bezbolesne i całkowicie bezpieczne, ale tylko pod warunkiem posiadania wspominaj powyżej – wprawy. W celu jej nabycia można zapisać się na specjalny kurs, który obejmuje swym zakresem obsługę omawianych urządzeń. Bardziej odważne Panie mogą próbować nabywać umiejętności samodzielnie, jednak zawsze zaczynając od stóp, na których trudniej
o uszkodzenia. W profesjonalnej frezarce do paznokci bardzo ważna jest pełna i płynna regulacja obrotów, wykonywanych w ciągu minuty. Owych obrotów może być od 0 do 30 000 na minutę.  Innym istotnym parametrem frezarek jest moment obrotowy pióra. Pozwala on na ustalenie, czy podczas pracy frezarki nawet na najmniejszych obrotach – nie dojdzie do zatrzymania pióra na powierzchni zabiegowej. Moment obrotowy pióra jest wyrażany w niutonometrach. Ponadto frezarka powinna być lekka, wygodna w obsłudze i charakteryzować się cichą pracą. Powinna też posiadać oprócz możliwości pracy stacjonarnej – możliwość przenoszenia jej z miejsca na miejsce oraz zabrania np. w podróż. Profesjonalne frezerki przeważnie posiadają pedał nożny, przy pomocy którego są napędzane.

Frezarki z pochłaniaczem

Frezarki wyposażone w turbiny zasysające spiłowany pył to urządzenia z najwyższej półki. Ścierany materiał nie jest tak bardzo szkodliwy, jeśli pochodzi jedynie z naszych własnych dłoni, czy stóp. Jednak w przypadku kosmetyczek, które piłują go na okrągło stanowi zagrożenie dla ich zdrowia. Dlatego też w większości gabinetów kosmetycznych stosuje się właśnie urządzenia
z pochłaniaczami. Obecność pochłaniacza docenimy jednak i wówczas, kiedy frezarkę zamierzamy używać w domu. Pył bowiem nie będzie krążył po pomieszczeniach i osadzał się na domowych meblach, czy przedmiotach dekoracyjnych.

To Cię zainteresuje: Wybieramy suszarkę do włosów

Ile to kosztuje?

Jak zostało to już wspomniane powyżej ceny urządzeń do manicure i pedicure rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. W te najtańsze, kosztujące zaledwie 20 złotych nie warto jednak inwestować. Nie mają one bowiem wiele wspólnego z obróbką paznokci. W granicach 100PLN można nabyć urządzenie do użytku domowego, które być może przypadnie nam do gustu i będzie pracowało w miarę wydajnie. Profesjonalny sprzęt do manicure i pedicure kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Niekiedy ceny frezerek do paznokci sięgają kwoty 10 000PLN.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także