Ekologiczne, bezpieczne i oszczędne baterie

Ekologiczne, bezpieczne i oszczędne baterie

Relaksujący prysznic, gorące kąpiele i częste mycie rąk mogą oznaczać wysokie rachunki za wodę, prąd i gaz. Radą na wydatki z tym związane może być wyposażenie łazienki w nowoczesne baterie.

Ekologiczne, bezpieczne i oszczędne baterie - zdjęcie 1Ciekawe wzornictwo sprawia, że baterie są ozdobą łazienki, a ekologiczne rozwiązania i najwyższej jakości materiały, z których je wyprodukowano, gwarantują redukcję kosztów oraz niezawodne funkcjonowanie przez wiele lat.

Ceramiczne serce baterii
Przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na jej najważniejszy element - głowicę, która steruje przepływem wody. Głowice ceramiczne, w które wyposażona jest większość baterii Roca, w tym najnowsza kolekcja Victoria-N, są wyjątkowo wytrzymałe, bezawaryjne oraz odporne na odkształcenia  i  zmęczenie. Mechanizm otwierania przepływu wody (rączka) przechodzi test ponad  500 000 cykli, przełącznik ponad  30 000 cykli (przełączenie  wody na słuchawkę natryskową), a obrotowej wylewki ponad 200 000 cykli. Dodatkowo baterie mają tzw. ecodisc, który pozwala na ograniczenie maksymalnej temperatury wody, oraz system „click”. Przy uniesieniu rączki baterii i otwarciu wody uruchomiona zostaje ekonomiczna strefa wypływu i dopiero po pokonaniu delikatnego oporu systemu „click” użytkownik przechodzi w strefę komfortową. Świadome korzystanie z wody pozwala na jej oszczędzanie nawet do 50%.
W skład ekonomicznej i ekologicznej serii Victoria-N wchodzą m.in. baterie umywalkowe, bidetowe, wannowo-natryskowe ścienne, wannowo-natryskowe podtynkowe oraz zlewozmywakowe.

Innowacyjna głowica progresywnaEkologiczne, bezpieczne i oszczędne baterie - zdjęcie 2
W bateriach z serii Singles-Pro za sterowanie ilością wypływającej wody odpowiada głowica progresywna. Pozwala ona na ustawienie właściwej temperatury wody zmieszanej. Urządzenie sterowane jest za pomocą uchwytu działającego
w płaszczyźnie pionowej, a siła strumienia zależy od kąta jego odchylenia. Po przekroczeniu kąta 110º temperatura wypływającej wody zmienia się w ciepłą. Im wyżej uniesiemy  uchwyt, tym cieplejszą wodę uzyskamy. Takie rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty w gospodarstwie domowym, dzięki ograniczeniu ilości zużywanej wody, a w związku ze zmniejszeniem zużycia ciepłej wody – oszczędzamy także energię. Ograniczenie maksymalnego wypływu wody do 9 litrów na minutę oznacza jej oszczędność nawet o 25% w porównaniu z tradycyjnymi bateriami. Seria Singles-Pro składa się z baterii umywalkowej sztorcowej niskiej i wysokiej.

Termostat pamiętający temperaturę wody
Jeszcze niedawno baterie z wbudowanym termostatem były symbolem luksusu, dziś są skutecznym sposobem oszczędzania na rachunkach za media. Mimo że ich cena jest wyższa od zwykłych urządzeń, to wydane pieniądze szybko się zwracają. Ich obsługa jest bardzo prosta i polega na jednorazowym ustawieniu optymalnej temperatury wody oraz każdorazowej regulacji siły strumienia. Służą do tego dwa pokrętła. Baterie termostatyczne to nie tylko znaczne oszczędności w budżecie domowym, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Obudowa zewnętrzna baterii nie nagrzewa się, a uchwyt termostatu, wyposażony w mechaniczne zabezpieczenie ograniczające temperaturę wody do 38ºC, zapobiega poparzeniu. Bezpieczne baterie są szczególnie polecane rodzinom z małymi dziećmi.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także