Ekologiczna łazienka

Ekologiczna łazienka

Ekologiczna łazienka - zdjęcie 1Moda na ekologię sprawia, że ekologiczne rozwiązania chcemy wprowadzić również do swojej łazienki. Oszczędność wody, przyjazne środowisku urządzenia sanitarne - to tylko niektóre ze sposobów na stworzenie ekologicznego wnętrza.

Ekologiczny styl życia zagląda nie tylko do naszych lodówek, za sprawą naturalnej i nieprzetworzonej żywności, ale również do wnętrz. Nie wystarczają już ekologiczny ser czy masło. Teraz chcemy mieć również ekologiczne kafelki i ceramikę łazienkową.

Oszczędzaj wodę

Jednym z najprostszych sposobów na ekologiczny styl życia jest codzienne oszczędzanie wody. Pomocne może być zainstalowanie perlatorów, które napowietrzają wodę, a tym samym zmniejszają jej zużycie nawet o kilkanaście procent.
Zamiast dwuuchwytowych baterii wybierz te z mieszaczem, które również zmniejszą zużycie wody. Idealnym rozwiązaniem jest zakup baterii bezdotykowych. Woda wypływa wtedy, gdy zbliżymy ręce do kranu, a odpływ zostaje zamknięty zaraz po zakończeniu mycia.

Ekologiczna ceramika
Również producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i do swojej oferty wprowadzają ekologiczne rozwiązania. Zamiast akrylowej wanny wybierz tę wykonaną ze stali emaliowanej, która jest dużo bardziej ekologiczna. Urządzenia sanitarne wykonane z tego materiału podlegają recyklingowi i są całkowicie przetwarzalne.

Nowoczesna glazura
Tylko 3,5 mm grubości ma ekologiczna glazura. W trosce o środowisko możesz sięgnąć właśnie po ten rodzaj płytek. Dzięki temu, że są o wiele cieńsze od tradycyjnej glazury do ich produkcji zużywa się mniej materiału. Niewielka waga i rozmiary sprawiają, że można je układać na starą glazurę.
Zamiast drewna możesz wybrać płytki ceramiczne, które doskonale je imitują. W ofercie wielu producentów dostępna jest glazura, która do złudzenia przypomina wszystkie dostępne na rynku gatunki drewna od jesionu i dębu po drewno egzotyczne. 

Ekologiczna łazienka - zdjęcie 2

Przyjazne środowisku
Oprócz przyjaznych środowisku płytek i ceramiki zawieś w łazience ręczniki wykonane z ekologicznej bawełny. Używaj  biodegradowalnych środków czystości i biokosmetyków, które są wytwarzane bez chemii i konserwantów.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: Kalwedei

Polecamy Ci również

Zobacz także