Domowe sposoby na czystą łazienkę

37
Domowe sposoby na czystą łazienkę

Przedstawiamy sposoby naszych Czytelników na lśniącą czystością łazienkę, nadesłane do konkursu "Czysta łazienka".

Cóż, może Ameryki nie odkryję przedstawiając mój sposób na czystą łazienkę, ale jest to naprawdę jedyna skuteczna i wcale nie taka trudna metoda.

Mój sposób na czystą łazienkę to regularne, codzienne jej sprzątnięcie do stanu, w którym nie będzie mi wstyd, gdy zaskoczą mnie niespodziewani goście. Nie myję codziennie płytek, nie szoruję ubikacji i nie poleruję kranów. Codziennie za to myję wannę, przecieram umywalki, przecieram podłogi, zbieram porozwalane ubrania i chowam do szafek zbędne kosmetyki. To naprawdę niewiele, a efekt jest zaskakująco wspaniały. Gdy przychodzi czas na nieco gruntowniejsze sprzątanie łazienki nie padam ze zmęczenia, by doprowadzić ją do używalności, nie przeklinam wielkiego lustra i dwóch umywalek. Wkładając odrobinkę codziennego wysiłku można mieć czystą łazienkę, swoją oazę relaksu i domowe SPA. Polecam.

Agnieszka Mieleniewska

***

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na usuwanie kamienia z baterii łazienkowej, ale i z kabiny prysznicowej jest stopniowe spryskiwanie wybranych elementów wodą z octem i ich przetarcie do sucha. Bardzo się to sprawdza też przy czyszczeniu starych, mosiężnych baterii.
 
Z kolei na czyszczenie wlewów do rur kanalizacyjnych z armatury dobre jest wsypanie kilku garści soli w otwór, do tego wsypanie na wlew kilku łyżek sody i polanie kilkoma łyżkami octu. Po odczekaniu kilku minut przelewamy to gorącą wodą. Wtedy następuje czyszczenie wlewu.

Renata z Wrocławia***

Mój sposób na czystą łazienkę? Jak tylko jest to możliwe, stosuję czyszczenie gorącą parą. Raz na jakiś czas stosuję również standardowe środki czyszczące.

Czytelniczka

***

Mój sposób na czystą łazienkę jest bardzo prosty. Poza cotygodniowym sprzątaniem każdego jej elementu wprowadziłem w domu sprzątanie po każdym jej użyciu. Każdy domownik sprząta po sobie tak, aby w łazience nie gromadził się brud, kurz czy jakiekolwiek bakterie. Sposób zdaje egzamin w100%.

Paweł Ramotowski

***

Aby łazienka pozostała czysta, bez kamienia i zabrudzeń na długi czas, sprzątam ją regularnie. Jeżeli chodzi o fugi, to stosuję pastę zrobioną domowym sposobem (woda, soda oczyszczona, cytryna). Tą metodą łatwiej jest usunąć zabrudzenia z fug, dzięki czemu zawsze są białe.

Czytelniczka

***

Największym utrapieniem w łazience są brudne fugi. Żaden sklepowy specyfik  sobie z nimi nie radzi, tymczasem świetnym, domowym sposobem na przywrócenie im białego koloru jest chwyt "kulinarny". Robię im maseczkę SPA z octu i sody oczyszczonej, a potem doczyszczam szczoteczką do zębów, aż odzyskają swój wcześniejszy wygląd.

Marta Rudnicka

***

Sposób na czystą łazienkę: sedes będzie zawsze bielutki, jeśli co najmniej raz na tydzień na noc wlejemy do niego wybielacz, a rano spłuczemy. Nie będzie śladu po kamieniu!

Krany po wyczyszczeniu (najlepiej sprawdza się Cif w kremie) przetrzeć szmatką nasączoną octem winnym i wytrzeć na sucho.

Małgorzata Żak

***

Do czyszczenia wanny, sedesu, umywalki najlepiej nadaje sie cytryna, ponieważ zawiera właściwości antybakteryjne oraz wybielające.

Magdalena Winiarz

***Idealny sposób na czystą łazienkę to przeźroczysta folia zabezpieczająca podczas porannych wysiłków malarskich kobiety (czyt. makijaż). Zapewnia przedłużenie czystości o co najmniej kilka kolejnych dni. A sama jestem kobietą, więc porada z pierwszej ręki :)

Beata Gajda

***

Mój sposób na czystą łazienkę to kwas octowy, czyli ocet albo kwasek cytrynowy – na białe osady (polecałbym kwas solny, gdyby był dostępny). Natomiast do fug stosuję wybielacz.

Daniel Stępień

***

Aby zachować czystość łazienki, należy:

- używać jedynie sprawdzonych środków do czyszczenia powierzchni płaskich;
- regularnie dbać o jej czystość;
- posiadać wyznaczone miejsce do przechowywania poszczególnych rzeczy, takich jak szczoteczka do zębów, grzebień itd.

Łukasz Zdrada
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Polecamy Ci również

Zobacz także