Domowe SPA – czy to możliwe?

Domowe SPA – czy to możliwe?

domowe spaKtóż z nas nie marzy o swoim prywatnym SPA, w którym mógłby korzystać z zabiegów ujędrniających skórę i masaży albo wylegiwać się w wannie i zażywać kąpieli perełkowej?

Wiele osób przestaje patrzeć na łazienkę jak na przestrzeń, w której dba się o czyste zęby czy higienę intymną.Coraz częściej łazienka zaczyna pełnić funkcję salonu kąpielowego, w którym centralne miejsce zajmuje, np. wanna z hydromasażem. Łazienka staje się miejscem relaksu, odpoczynku, pielęgnacji ciała i sfery duchowej. Hydromasaż cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co warto o nim wiedzieć?

Zalety hydromasażu

Hydromasaż  jest elementem hydroterapii, czyli wodolecznictwa. Dzięki uzdrawiającej mocy wody można zminimalizować bóle reumatyczne, stresy i napięcie nerwowe. Zabawy w wannie wypełnionej po brzegi wodą to doskonała frajda dla maluchów. Woda poprawia sprawność fizyczną i stymuluje rozwój psychoruchowy. Dzięki wodnym masażom dzieci i młodzież mogą się odprężyć, poprawić wygląd swojej skóry i całego ciała. Hydromasaż jest też dobrą formą profilaktyki przed schorzeniami kręgosłupa, zaburzeniami krążenia, chorobami układu kostno-stawowego itp. Osoby starsze cenią sobie hydromasaż z tego względu, że pomaga im uporać się z wieloma chorobami i zredukować bóle różnego pochodzenia.

Kąpiele w wannie z hydromasażem dają doskonałe efekty terapeutyczne, jeśli chodzi o leczenie takich chorób, jak choroby reumatyczne, choroby układu oddechowego czy choroby dermatologiczne. Niejedna pani kupuje wannę z hydromasażem z myślą, że pozbędzie się dzięki niej nadwagi, cellulitu, rozstępów, obrzęków itp. Hydromasaż może pomóc w przypadku rehabilitacji po kontuzjach, nadwyrężeniu mięśni, zwichnięciach i złamaniach. Wiele osób ceni sobie kąpiele terapeutyczne z dodatkiem soli, ziół i olejków relaksujących, które nie tylko redukują stres i nastrój depresyjny, ale też poprawiają pamięć, wzmacniają doznania seksualne, zapewniają zdrowy sen, ujędrniają skórę i mają zbawienny wpływ na psychikę człowieka.

wanna z hydromasażem

Jak dbać o czystość wanny z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem to niestety nie same zalety. By móc długo cieszyć się terapeutycznymi właściwościami wody i pęcherzyków powietrza, które doskonale rozprowadzają wszystkie dodatki do kąpieli i wmasowują je w skórę, trzeba dbać o czystość wanny. By zapewnić sobie odpowiedni poziom higieny i nie być narażonym na nieprzyjemny zapach wydobywający się z dysz, stosuje się różne rozwiązania już na etapie technologii wanien – pełny obieg wody w instalacji hydromasażu, program dezynfekcji z przepłukiwaniem i przedmuchiwaniem, gładkie orurowanie, grawitacyjny drenaż, itp.

Dodatkowo, na rynku można kupić różne płyny i tabletki dezynfekcyjne do hydromasaży, płyny odkamieniające oraz preparaty do szybkiej i całkowitej dezynfekcji instalacji wodnej, usuwania osadów oraz obumarłych mikroorganizmów. Ciepła woda, płatki róż, kadzidełka, zapalone świece na brzegu wanny to gwarancja przyjemnej kąpieli, której nie powstydziłby się nawet najlepszy salon SPA. Ty też możesz mieć domowy kącik odnowy i relaksu! Pomyśl o zakupie wanny z hydromasażem!

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także