Dom z dwiema łazienkami

0
Dom z dwiema łazienkami

Czy dwie łazienki w jednym mieszkaniu to wyłącznie zbędna ekstrawagancja?

wanna wolnostojąca

Rodzinne poranki i nie tylko

Dodatkowe instalacje sanitarne w oczywisty sposób zwiększają koszty urządzenia całości mieszkania. Część osób decyduje się jednak na luksus posiadania więcej niż jednej łazienki. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć przynajmniej niektórych konfliktowych sytuacji, związanych ze wspólnym życiem pod jednym dachem. Łatwiejsza dostępność pomieszczeń wiąże się tu jednocześnie z zapewnieniem większej intymności przy ich użytkowaniu. Małżeństwo może więc zafundować sobie dodatkową łazienkę rodem z amerykańskich filmów, która dzięki połączeniu
z sypialnią nie będzie bezpośrednio dostępna dla dzieci. Zdarza się też, że w obszernym mieszkaniu organizuje się całą, wydzieloną strefę przeznaczoną dla ewentualnych gości. Natomiast dla niektórych domowników liczą się po prostu wyznaczniki prestiżowe, związane z wysokim statusem materialnym i chęcią przełożenia go na różne dziedziny codziennego życia. W każdej sytuacji warto maksymalnie wykorzystać walory takiej inwestycji, by nie pozostała ona jedynie dodatkowym wydatkiem.

Dwie łazienki, dwa światy

Łazienka musi przede wszystkim być funkcjonalna. Od jej lokalizacji i wyposażenia zależy wygoda korzystania. W przypadku posiadania dwóch pomieszczeń o tym samym przeznaczeniu, można jednak pozwolić sobie na zabiegi dekoracyjne, które nie są bezpośrednio związane z ich funkcjonalnością. Popularnym ostatnio rozwiązaniem jest wprowadzanie do drugiego pomieszczenia gustownych drobiazgów lub całej armatury i ceramiki w stylu retro. W efekcie przestrzeń domową można wzbogacić o ciekawie urządzone miejsca, które niekoniecznie służą do czynności o identycznym charakterze. Tematyczne wnętrza to bowiem także dobry sposób na urozmaicenie sobie codziennej rutyny.

bateria łazienkowaarmatura łazienkowa retro

Nie tylko łazienka

Podstawę zawsze stanowi w pełni wyposażona łazienka, zapewniająca sprawność i wygodę dla wszystkich zabiegów higienicznych. Najlepiej, gdy jest ona usytuowana w dogodnej dla wszystkich mieszkańców lokalizacji, a jej wystrój ma przede wszystkim wymiar praktyczny. Więcej fantazji można natomiast wykazać, organizując alternatywny salon kąpielowy, nawiązujący właśnie do eleganckich trendów sprzed lat. Doskonale sprawdza się on jako miejsce, gdzie można odseparować się od przyziemnych problemów i odpocząć w przyjemnym otoczeniu. Na kojącą kąpiel w niepowtarzalnym klimacie w dużym stopniu składają się elementy wystroju, jak starannie dobrane zdobienia standardowych urządzeń sanitarnych, gustowne meble oraz odpowiednio dobrane dodatki i aromatyczne świece. Retro lubi przy tym przestrzeń. Jeśli dysponujemy dużym lokalem, możemy zaaranżować go na prawdziwą nastrojową strefę relaksu, w której wanna, umywalka, a nawet baterie czy przelewy stanowią jedną elegancką oprawę do tradycyjnego postrzegania funkcjonalności łazienki. Kolorystka, kształt, wzornictwo oraz wszelkie elementy wykończenia poszczególnych zewnętrznych instalacji łazienkowych możemy precyzyjnie dobierać do specyfiki stylu retro. Ponadto różnorodny design dostępnych modeli, np. baterii łazienkowych sprawia, że dawna stylistyka w rzeczywistości przybiera wiele możliwych form i odsłon.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Madix

Polecamy Ci również

Zobacz także