Deszczownice prysznicowe

Deszczownice prysznicowe

Jeśli nie wystarcza ci już zwykły prysznic, zafunduj sobie w łazience prawdziwy wodny spektakl. Umożliwią to, coraz bardziej popularne, deszczownice.

Obecnie na rynku istnieje duży wybór deszczownic, więc każdy może wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb, gustu oraz kieszeni. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem w małej łazience będzie z pewnością  duża, odpowiednio zmodyfikowana słuchawka prysznicowa lub panel do masażu. Rozwiązanie to ma także tę zaletę, że nie musimy robić gruntownego remontu łazienki.

bateria natryskowa panel z hydromasażem

Inaczej jest w przypadku deszczownic podtynkowych, ponieważ rozplanowanie i aranżację łazienki trzeba ustalić przed przystąpieniem do prac remontowych. Innym rozwiązaniem są deszczownice montowane bezpośrednio pod podwieszanym sufitem – ponad sufitem do instalacji wymagana jest zwykle przestrzeń o wysokości przynajmniej kilkunastu centymetrów.
Na zakup dużych deszczownic mogą zdecydować się właściciele łazienek, które można zamienić w salon kąpielowy. Zamiast brodzika warto wtedy zastosować specjalne rynny, przez które odprowadzana będzie woda. Obudowane ozdobnymi listwami będą stanowić ładne i łatwo dostępne (co jest ważne szczególne w przypadku osób starszych) miejsce relaksu.

deszczownica natryskowa dekoracyjna deszczownica

Dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów łatwo dopasujemy deszczownicę do kształtu i wystroju łazienki. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych warto polecić deszczownice podświetlane diodami. Mieniące się w świetle krople wody robią wspaniałe wrażenie. Deszczownice są zwykle wyposażone w system napowietrzania wody, dzięki czemu łazienkowy wodospad będzie nie tylko piękny, ale także niedrogi.

Oceń artykuł
4,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Anna Trojanowska

Źródło: Bossini, Kludi, Poolspa

Polecamy Ci również

Zobacz także