Deska sedesowa - dostępne modele

Deska sedesowa - dostępne modele

Akcesoria łazienkowe utrzymane w jednej tonacji stylistycznej lub kolorystycznej tworzą  w łazience klimat. Ciekawym elementem wystroju może być też deska sedesowa. Oprócz klasycznych białych, dostępne są modele w różnych barwach i wzorach.

deska ze wzoremkolorowa deskawzór na desce

Przy zakupie deski należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana, jej kształt, wymiar (standardowy to 36 x 45 cm) i kolor. Ważne są 3 wymiary – długość deski (mierzona od mocowania), szerokość i rozstaw deski (większość modeli ma regulowany, ale ograniczony rozstaw). 

Najtańsze, ale również najmniej wytrzymałe są deski z tworzywa sztucznego (w tym np. z plastiku miękkiego) – dostępne w wielu kolorach i wzorach. Nieco trwalsze są deski z twardego plastiku oraz żywicy. Deski drewniane są wytrzymałe i wykonane z naturalnego materiału. Deski wytwarza się też z MDF-u, który można pomalować na dowolny kolor, np. imitujący drewno. Najbardziej solidne, ale również najdroższe są deski ze stali nierdzewnej. Są eleganckie i pasują do nowoczesnych łazienek.  

kolekcja america rocasedes dla niepełnosprawnych roca

Dedka sedesowa dla wymagającychdeska podgrzewana ulrich

Coraz częściej stosuje się deski wolnoopadające. Specjalny mechanizm spowalnia jej opadanie – wystarczy lekko pochylić deskę, a ta łagodnie się zamknie. Takie deski są bezpieczne, ponieważ pozwalają uniknąć przytrzaśnięcia palców, co jest istotne zwłaszcza w domu, w którym mieszkają dzieci. Na rynku są też dostępne deski z powłoką antybakteryjną.deska wolnoopadająca roca
Uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych, wielu producentów oferuje specjalne niepełne deski – ich kształt umożliwia osobom niepełnosprawnym lub starszym swobodne korzystanie z sedesu, ułatwi też zadanie opiekunowi.
Osobom ceniącym w łazience komfort i ciepło producenci akcesoriów i sprzętów łazienkowych oferują choćby wyposażone w panele sterowania i piloty podświetlane i podgrzewane deski sedesowe z funkcją mycia i suszenia. Temperaturę wody i ciepłego powietrza można regulować.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Anna Białorucka

Zdjęcia: Bisk, Coram Poland, Karoplast, Roca, Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także