Designerskie umywalki – zaskakujące pomysły

Designerskie umywalki mogą być bardzo oryginalnym elementem wystroju łazienki.

Nie twierdzimy, że te umywalki są wygodne i praktyczne. Nie w każdej łazience znajdzie się dla nich miejsce. Ale jeśli marzy Wam się designerska umywalka, z nutką szaleństwa, to mamy dla Was kilka inspiracji, takich jak umywalka, w której dnie wykonano dekorację ze szkła. Ponieważ umywalka jest zamontowana nad poziomem blatu, szklany ornament „przenosi” się również na blat.

Inną ciekawostką jest umywalka z idealnie dopasowaną do niej baterią, wyglądającą jak ułożone na sobie kamienne otoczaki. Kamień (w postaci konglomeratu) wykorzystano też jako materiał do wykonania umywalki o odmiennym – minimalistycznym i nowoczesnym charakterze.

Kamienie to też element naturalistycznej umywalki-wodospadu. Formę wodospadu wykorzystuje również szklana umywalka, dekoracyjnie „zwisająca” z blatu.

Szkło służy również do produkcji minimalistycznych prostokątnych umywalek, na pierwszy rzut oka przypominających tradycyjne... akwarium.

Piękne też są umywalki drewniane – w dużym wyborze form.

A jeśli uważacie, ze umywalka powinna być wykonana z ceramiki – to co powiecie na ceramiczną umywalkę, zdobioną wzorem zaczerpniętym ze sztuki arabskiej, z idealnie do nie dobraną baterią? Jej przeciwieństwem jest ultraminimalistyczna umywalka niknąca w ścianie.

I na koniec designerskie umywalki stojące – jak kropla wody, albo kwiat kalii.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: home-designing.com

Polecamy Ci również

Zobacz także