Czyszczenie łazienki - jak pozbyć się kamienia, zacieków itp.

0
Czyszczenie łazienki - jak pozbyć się kamienia, zacieków itp.

Łazienka jest pomieszczeniem, które dodatkowo bywa najtrudniejsze do wysprzątania. Pojawia się w nim problem nie tylko kurzu, ale również uporczywy kamień, zacieki, brud z resztek kosmetyków. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Jak utrzymać idealnie czystą łazienkę?

Profesjonalne panie domu, które często pracują jako pomoce domowe, mają wiele sprawdzonych sposobów na utrzymanie nieskazitelnej czystości w łazience. Zgodnie twierdzą, że najważniejszą kwestią jest tutaj regularność. Przekładając termin sprzątania łazienki o kolejne dni doprowadzamy do tego, że brud się nawarstwia i staje się trudniejszy do usunięcia.

Profesjonalne pomoce domowe zalecają, aby przynajmniej w co drugi dzień odkurzać łazienkę i zmywać podłogę. Wtedy trzeba też przetrzeć wszystkie lustra. Inne czynności porządkowe można wykonywać raz w tygodniu, a konkretniej są to: dokładne mycie umywalki, toalety, wanny i kabiny prysznicowej. Jeszcze rzadziej, czyli np. raz na dwa tygodnie można przeczyścić fronty szafek łazienkowych oraz ich wnętrze. Jeśli łazienka pełni u nas też funkcję pralni, to raz na dwa miesiące warto zatroszczyć się o umycie pralki.

Osoby posiadające w domu kabinę prysznicową powinny ścierać osiadającą na jej szybie wodę każdego dnia – po każdej kąpieli. W ten sposób unikną powstania nieestetycznych zacieków. Raz w tygodniu należy spryskać kabinę specjalnym środkiem do mycia łazienek, który doskonale radzi sobie z osadem z mydła i innych kosmetyków. Jeśli zaniechamy tej czynności to przy kolejnym myciu możemy mieć bardzo duży problem z doprowadzeniem prysznica do ładu.

Sposoby na kamień i zacieki w łazience

Do najlepszych domowych sposobów na kamień w łazience można zaliczyć roztwór sody oczyszczonej, który wykonamy we własnym domu. Takim roztworem trzeba spryskać brudne miejsce, odczekać kilka minut i przetrzeć ściereczką. Można też użyć gotowych środków na kamień. Jeśli kamień osadza się na bateriach, to po doprowadzeniu ich do porządku warto przetrzeć je wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci. Dzięki temu prostemu zabiegowi w przyszłości woda nie będzie się tak szybko osadzać na bateriach, co opóźni powstawanie nieestetycznych zacieków. A dodatkowo baterie będą pięknie błyszczeć.

Do likwidacji zacieków warto użyć także octu, który dokładnie usuwa resztki mydła, tłuszczu, a nawet pleśń.

Idealnie czyste płytki

Piękne i błyszczące płytki łazienkowe można osiągnąć myjąc je specjalnymi płynami do płytek. Potem warto przetrzeć je woskiem do karoserii samochodów, aby uzyskać trwalszy efekt.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu łazienki w nieskazitelnej czystości, a nie mamy na tyle wolnego czasu, aby codziennie o nią dbać, to zawsze możemy zdecydować się na zatrudnienie pomocy domowej. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie www.pomocedomowe.pl

Oceń artykuł
1,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także