Czysta kabina prysznicowa – radzimy jak o nią dbać

0
Prysznic w łazience
Czysta kabina prysznicowa to wizytówka każdej łazienki.

Kabina prysznicowa to miejsce, w którym każdy z nas chce szybko się odświeżyć przed pracą lub po niej. Gorący prysznic sprawia, że rano szybko się rozbudzimy, a wieczorem w strumieniach ciepłej wody zrelaksujemy. Jednak dla większości z nas trudno jest kabinę prysznicową utrzymać w czystości i bez zacieków. Podpowiadamy jak sprawić, by szkło kabiny prysznicowej długo pozostawało przejrzyste.

Dlaczego powstają zacieki?

Po każdej kąpieli pod prysznicem pojawiają się zacieki na ścianach kabiny, które są trudne do usunięcia. Spowodowane jest to tym, że tafla szkła nie jest idealnie gładka. Pory i wyżłobienia, które są widoczne pod mikroskopem to miejsca, w których osadza się kamień. Co może dorowadzić do niszczenia się szkła i korozji.

Zobacz: Jak dopasować brodzik do kabiny prysznicowej?

Jak mieć zawsze czystą kabinę prysznicową?

Czysta kabina prysznicowa nawet po kąpieli? Jest to możliwe…trzeba o tym pomyśleć już na etapie wyboru i zakupu produktu. Należy wybrać takie rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie kabiny prysznicowej w idealnym stanie, a mianowicie wybrać taką, której szkło jest pokryte powłoką o właściwościach hydrofobowych. EasyClean to nowoczesna warstwa ochronna, która jest nakładana już na etapie obróbki szkła. Wówczas krople wody nie utrzymują się na powierzchni tylko spływają, dzięki czemu na kabinie prysznicowej nie ma osadów. Taką powierzchnię czyści się tylko za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki. Warto co pół roku odświeżać kabinę specjalnymi środkami ochronnymi.

Zobacz: Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi

Czysta kabina prysznicowa - na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy utrzymać naszą kabinę prysznicową idealnie czystą w każdym miejscu warto zwrócić uwagę na takie elementy jak zawiasy. Dobrze by było, aby były zlicowane z taflą szkła, wtedy łatwiej się je czyści. Jeżeli chcemy kupić kabinę prysznicową z drzwiami przesuwnymi to dobrze gdyby była możliwość ich wypięcia. Wtedy łatwiej będzie nam dotrzeć do miejsc trudnodostępnych i dokładnie je wyczyścić. Nie możemy jednak zapominać o każdorazowym spłukaniu drzwi prysznicowych i osuszenia ich np. za pomocą ściągaczki do wody.

Do pielęgnacji kabiny używaj odpowiednich detergentów

Pamiętajmy, aby używać odpowiednich środków czyszczących przeznaczonych do pielęgnacji kabin prysznicowych. Niektóre silne preparaty mogą uszkodzić taflę szkła. Ich zbyt kwaśne pH sprawią, że zacieki będą trudniejsze do usunięcia. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków czyszczących przeznaczonych do kabin prysznicowych użyjmy płynu do mycia szyb i luster.

Uwaga
Odpowiednio dobrane preparaty nie uszkodzą powierzchni szkła i nie utworzą mikrozarysowań, które zmniejszają przejrzystość szkła i sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów.

Nigdy nie czyścmy trudnych do usunięcia plam na sucho lub za pomocą siły. Użyjmy w tym celu gąbki nasączonej płynem, a następnie spłuczmy szkło.

Przeczytaj: Kabiny prysznicowe bez brodzika

Reasumując, aby cieszyć się zawsze piękną i czystą kabiną prysznicową używajmy odpowiednich środków do czyszczenia i pielęgnacji kabin, które jej nie zniszczą. Jeżeli mamy taką możliwość i środki finansowe kupmy kabinę, która ma zabezpieczone szkło specjalną powłoką eliminującą powstawanie osadów.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Radaway

Polecamy Ci również

Zobacz także