Czerwony kolor w łazience

Czerwony to kolor radości. Pobudza i dodaje energii. Dlatego czerwone kafelki i dodatki wprowadzają w dobry nastrój.

Łazienka wcale nie musi kojarzyć się z chłodem i sterylną bielą. Coraz częściej wprowadzamy do niej kolory stosowane do tej pory m.in. w sypialniach i salonach. Nikogo już nie dziwi łazienka w żywych i intensywnych barwach. Nie bój się więc zastosować w niej czerwieni.Łazienkę remontujemy raz na kilka lat. Dlatego łazienka cała w czerwieni powinna być dobrze przemyślaną decyzją. Czerwone płytki na ścianie i podłodze szybko mogą się znudzić.

Dodatki
Dobrym rozwiązaniem może okazać się tylko częściowe zaaranżowanie pomieszczenia w kolorze czerwonym. Ściana wyłożona amarantowymi kafelkami tuż nad umywalką, sedesem, prysznicem, bądź wanną będzie z pewnością dobrym pomysłem. Jednak nie musisz się ograniczać jedynie do kolorowych płytek. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie czerwone meble łazienkowe, a także armaturę w tym kolorze. Niezastąpione są również dodatki. Jeśli nie chcesz mieć na ścianie czerwonych kafelków wprowadź je do swojej łazienki. Czerwony kosz na bieliznę, ręczniki, uchwyty na wieszaki przyciągną uwagę i nadadzą pomieszczeniu zdecydowany charakter. Intensywna i głęboka czerwień optycznie zmniejsza pomieszczenie, dlatego, jeżeli masz małą łazienkę nie stosuj jej z nadmiarem. Zamiast soczystej i krwistej czerwieni wybierz delikatny i zmysłowy róż.

Oświetlenie
Przy wyborze koloru zwróć uwagę na to czy pomieszczenie jest dobrze oświetlone. W łazience,
w której są okna możesz pozwolić sobie na intensywne odcienie.  W przypadku łazienki bez okna pamiętaj o oświetleniu, które odpowiednio rozmieszczone wyeksponuje wszystkie walory pokoju
do kąpieli.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: HomePortfolio, Ceramika Paradyż, www.fabrykaform.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także