Czarna łazienka – zobacz pomysły na aranżacje

Czarna łazienka to odważny pomysł, jednak taka aranżacja bardzo wygląda elegancko i nowocześnie.

 

Aranżacja czarnej łazienki

Czarna łazienka to pomysł na aranżację, który warto przemyśleć. Nie musimy od razu urządzać całej łazienki w tym kolorze, czasem wystarczą czarne elementy, by wprowadzić do łazienki elegancję i szyk. Jeśli nasza łazienka nie jest zbyt duża, czarnymi płytkami możemy wyłożyć tylko fragmenty ścian lub podłogę i uzupełnić paletę barw innymi kolorami. Od ich doboru będzie zależał ostateczny charakter wystroju. Polecamy odcienie szarości, ale też biel - to najbardziej klasyczne i wyrafinowane połączenia. Ale czerń w łazience możemy też ożywić kolorem żółtym, czerwonym, czy zielonym. Dzięki temu powstanie dynamiczna i energetyczna aranżacja.

Dowiedz się też: Jak zastosować czerwone akcenty w aranżacji łazienki

Świetnym pomysłem są też czarno-białe tapety lub płytki o wzorach w takich kolorach. Wtedy łazienka optycznie nie będzie wydawała się mniejsza, za to zyska styl i elegancję.

Czarna łazienka w pełnym świetle

Przy aranżacji czarnej łazienki nie zapominajmy też o jej oświetleniu. Odpowiednio dobrane lampy rozjaśnią czarna łazienkę. Kinkiety obok lustra oraz górne oświetlenie to podstawa, ale warto też wykorzystać dekoracyjne walory oświetlenia punkowego. Również dobór samych lamp wpłynie na charakter naszej łazienki - w czarnej łazience doskonale sprawdzą się np. lampy w stylu glamour, albo nowoczesnym.

Poznaj też:  Zasady oświetlania łazienki

Czerń to kolor, który doskonale sprawdza się w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych, a sam jest ponadczasowy. Zobaczcie sami, jak dobrze mogą wyglądać czarne łazienki.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także