Co zrobić, gdy odpadnie płytka ceramiczna?

Remont w łazience
Naprawa jednej, odpadającej płytki w łazience to nie problem, gorzej jak większość z nich po opukaniu wydaje głuchy dźwięk.

Co zrobić, gdy odpadnie płytka ceramiczna ze ściany? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy taka obluzowana część jest w naszej łazience przypadkiem odosobnionym. W tym celu trzeba opukać pozostałe płytki. Jeśli wydają głuchy dźwięk, prawdopodobnie i one wkrótce przestaną trzymać się ściany.

W przypadku kiedy większość płytek po opukaniu wydaje głuchy dźwięk to oznacza, że czeka nas większy remont. Nie ma większego sensu pojedynczo je przyklejać.  Jeśli jednak nic nie wskazuje na to, aby pozostałe miały iść w ślady niesubordynowanej płytki, należy ją po prostu ponownie przykleić. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu zapasowych płytek to problem jest mniejszy, gdy nie mamy zapasu trzeba wybrać się do sklepu po nową. Najlepiej jak kupimy z tej samej serii jeśli została już wycofana to można kupić jedną z jakimś pasującym wzorem (dekor z motywem kwiatowym lub innym), co może uatrakcyjnić nasze wnętrze łazienkowe.

Dowiedz się: Jak kupować płytki ceramiczne do łazienki i jak czytać etykiety

Klejenie płytek do ściany

Do przyklejenia płytki do ściany potrzebny nam będzie elastyczny, wodoodporny klej. Jeśli chcemy uniknąć przykrego zapachu, wybierzmy klej bez rozpuszczalnika. Dobrze jest zastosować materiał, który nie wymaga długiego przytrzymywania podczas schnięcia, gdyż stanie przez godzinę w jednej pozycji w łazience byłoby bardzo uciążliwe. Na rynku dostępne są kleje, które nie wymagają dociskania i przytrzymywania, a dają bardzo mocne i wytrzymałe połączenie. Wystarczy kilkoma falistymi pasmami nanieść klej na powierzchnię płytki, mocno docisnąć i… spokojnie poczekać na efekt.

To Cię zainteresuje: Płytki ceramiczne: ponadczasowa moda + 10 aranżacji łazienek

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Wrona

Źródło: polskatimes.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także