Ceramika i armatura podtynkowa - korzystne rozwiązania

4
Ceramika i armatura podtynkowa - korzystne rozwiązania

Projektanci łazienek często prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych i funkcjonalnych aranżacji. Nie trzeba jednak korzystać z usług architektów, by osiągnąć efekt nowoczesny i przykuwający wzrok. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie w pomieszczeniu produktów podtynkowych – zarówno ceramiki, jak i armatury – których zaletami są, między innymi, modny minimalizm i oczekiwana przez użytkowników wygoda.*

bateria natryskowa podtynkowa bez przełącznika natrysku - Storczyk

Oszczędność miejsca

Rozwiązania podtynkowe pasują do wszystkich wnętrz. Jednak to małe pomieszczenia zyskują na nich najbardziej. W łazienkach o niewielkim metrażu liczy się każdy wolny centymetr, który w dodatku trzeba optymalnie zagospodarować, nie tworząc przy tym wrażenia chaosu. Podtynkowe wyposażenie sprawdzi się tu doskonale, gdyż optycznie powiększy przestrzeń łazienki. Brak widocznego zbiornika na wodę w WC czy ukryte w ścianie elementy przyłączeniowe w bateriach spowodują, że pomieszczenie zyska na wielkości, a całość aranżacji na estetyce.
Wykorzystanie podtynkowej ceramiki, np. misy WC z serii Peonia marki Deante, ułatwi także czyszczenie łazienki. Liczba zbędnych załamań i krawędzi, gdzie mógłby osadzać się brud, jest ograniczona do minimum. Podnosi to także komfort i ergonomię sprzątania, ponieważ łatwo dostępna powierzchnia podłogi niweluje potrzebę schylania.

kolekcja baterii i ceramiki Peonia

Myjąc ręce

Większość osób, wybierając baterię umywalkową, decyduje się na klasyczne rozwiązania sztorcowe. Pomimo szerokiej oferty atrakcyjnych wzorów, warto rozważyć montaż modelu podtynkowego. Widocznymi elementami takich baterii pozostaje wylewka i dźwignia, umieszczone na drobnych maskownicach, np. w modelu Primo marki Deante. Taki model pasuje do różnych umywalek, ale najatrakcyjniej prezentuje się z produktami stawianymi na blacie. Wielkość umywalki nie ma dużego znaczenia, gdyż odległość między elementami baterii można dostosować do potrzeb domowników. Ważne jest jednak, aby kupić umywalkę bez otworu pod baterię.

bateria umywalkowa podtynkowa Primo

bateria podtynkowa Cubic, głowica deszczowa MaxiPod prysznicem

Najczęściej wybieranym produktem podtynkowym jest bateria natryskowa, gdyż to właśnie strefa prysznica pozwala najbardziej powiększyć optycznie wnętrze. Podtynkowe baterie natryskowe możemy dobierać zależnie od potrzeb i wykorzystanych elementów prysznicowych.
Jeśli zależy nam wyłącznie na górnym strumieniu deszczowym, wystarczy wówczas dobrać baterię bez przełącznika natrysku. Reguluje ona bowiem tylko jeden element zamontowanego systemu. Jeśli jednak poza głowicą chcemy korzystać także ze słuchawki lub dysz natryskowych, należy wybrać baterię z przełącznikiem, pozwalającym na kontrolowanie dwóch funkcji prysznica.
Użytkownicy, chcący stworzyć system składający się ze wszystkich trzech użyteczności, powinni zdecydować się na produkt termostatyczny. W jego skład wchodzą: pokrętło otwarcia wody, termostat – regulujący jej temperaturę i blokujący wypływ wody cieplejszej niż 38 st. C – oraz 3-krotny diverter, czyli przełącznik wszystkich funkcji natrysku.

deszczownia Multi-System z podtynkową baterią termostatyczną

W dobie widocznego dążenia do minimalizmu w wyposażaniu wnętrz, rozwiązania podtynkowe stają się naturalnym i coraz częściej spotykanym wyborem, dlatego stale rozszerzająca się oferta wzornicza pozwala znaleźć produkty w różnych stylach i pasujące do wnętrz o różnorodnej estetyce.

zestaw podtynkowy z baterią termostatyczną Lobelia

Dowiedz się więcej o systemach podtynkowych

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także