Brodziki do kabin prysznicowych walk-in

0
Brodziki podpłytkowe
Dzięki umieszczeniu brodzika w posadzce i odpowiedniemu nachyleniu, woda bezpośrednio spływa do odpływu. Nie ma więc problemu z porozlewaną wodą i uszczelkami, niszczącymi się od wilgoci.

O ileż wygodniejsze jest branie prysznica, kiedy nie musimy wysoko podnosić nóg, żeby wejść do kabiny. Brodziki do kabin walk-in robią furorę.

Kabiny walk-in nie dość, że są funkcjonalne, to dodatkowo łatwiej je utrzymać w czystości, niż te tradycyjne. Ich prosta forma, pozbawiona wgłębień, zakamarków, zawiasów czy drzwi powoduje, że nie ma trudno dostępnych miejsc, w których mógłby powstać grzyb czy pleśń.

Warto przeczytać: Kabina walk-in, modne, praktyczne i stylowe rozwiązanie do łazienek

Oprócz wielu zalet kabin prysznicowych walk-in, trzeba również zaznaczyć, że ich montaż wymaga fachowego podejścia. Kiedy decydujemy się na zamontowanie takiej kabiny warto to uwzględnić już w projekcie naszego domu czy mieszkania.

Brodzik w kabinach walk-in

W kabinach walk-in najczęściej montuje się odpływy liniowe i punktowe, ale można zastosować również odpowiedni brodzik – płaski lub podpłytkowy.

 

Kabina walk-in z brodzikiem

Zastosowanie kabiny walk-in z płaskim brodzikiem sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe.

Radaway
Brodzik podpłytkowy

Brodzik podpłytkowy osadzany jest w posadzce łazienki na głębokość około 15 cm.

Radaway
Brodzik podpłytkowy

Kabina z brodzikiem podpłytkowym sprawia wrażenie niewidzialnej. Takie rozwiązanie sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu.

Radaway
Brodzik podpłytkowy

Montując brodzik podpłytkowy warto pomyśleć o ogrzewaniu łazienki. Kabina walk-in nie utrzymuje tak ciepła, jak tradycyjna. Najlepiej, żeby podczas kąpieli utrzymac temperaturę 25 stopni Celsjusza.

Radaway
Brodzik płaski

Brodziki płaskie dostępne są w różnych kształtach: półokrągłym, kwadratowym, prostokątnym, symetrycznym, asymetrycznym lub pięciokątnym.

Radaway
Brodzik płaski

Gdy, ze względów technicznych, nie można zamontować brodzika podpłytkowego, rozwiązaniem jest instalacja braodzika płaskiego.

Radaway
Brodzik płaski

Gdy mamy taki brodzik, nie musimy całego dnia spędzić na jego szorowaniu. Nie ma wgłębień, uszczelek, które są świetnym miejscem rozwijania się wszelkiego rodzaju grzybów.

Radaway

Brodzik podpłytkowy w kabinach walk-in

Ich zaletą jest to, że pasują niemal do każdego wystroju łazienki. Są funkcjonalne, a czyści się je tylko wodą z mydłem.
Brodziki podpłytkowe montuje się pod posadzką, dlatego ważne jest, żeby uwzględnić jego montaż już w projekcie. Na jego zamontowanie trzeba przeznaczyć około 15 cm w głąb posadzki.

Zobacz: Odpływy liniowe i punktowe

W skład systemu odwodnienia brodzika podpłytkowego wchodzi mata uszczelniająca, wbudowany odpływ liniowy, którego spadek wynosi 2 % lub kratka ściekowa oraz syfon. Jeśli powierzchni na zamontowanie brodzika jest za mało, to będzie on wystawał. Oczywiście to nie koniec świata. Można przecież obudować go płytkami, jednak efekt nie będzie już tak spektakularny.
By idealnie dopasować wymiary brodzika do aranżacji łazienki, firmy oferują indywidualne projektowanie.

Dodatkową zaletą brodzików podpłytkowych w kabinach walk- in jest to, że woda nie rozlewa się po całej łazience, tylko spływa prosto do odpływu.

Brodzik płaski w kabinach walk-in

Brodzik płaski jest alternatywą dla tych, którzy nie mają możliwości technicznych do zamontowania brodzika podpłytkowego. Brodzik płaski montowany jest na posadzce łazienki. To nie znaczy, że będzie mocno wystawał i tworzył nienaturalną wyspę w łazience. Wysokość takich brodzików zaczyna się już od 3-4 cm.

By długo cieszyć się z zakupu brodzika płaskiego, trzeba zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest wykonany. W ofercie zobaczymy głównie brodziki akrylowe oraz wykonane z konglomeratu marmurowego. Oba są odporne na zawilgocenia, jednak konglomerat marmurowy jest trwalszy pod względem odporności na zarysowania oraz działanie środków chemicznych.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Anna Skibicka

Źródło: Radaway

Polecamy Ci również

Zobacz także