Bidet elektroniczny – zdrowie i luksus w Twojej toalecie

0
Bidet elektroniczny – zdrowie i luksus w Twojej toalecie

Deski sedesowe z bidetem nie są już aż taką nowością, jak kilka lat temu. Koncept wyraźnie okrzepł wśród osób ceniących sobie innowacje w toalecie i coraz więcej Polaków decyduje się na to rozwiązanie. Tym niemniej, pomimo że ceny spadły kilkukrotnie w ciągu ostatnich lat i bariera finansowa przestała występować, wciąż wielu spośród nas nie zdaje sobie sprawy ze zdrowotnego zastosowania desek bidetowych.*

luksusowy bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700

deska zamontowana na toalecie kompaktowejCzym jest bidet elektroniczny?

Jest to urządzenie do higieny intymnej, które – zamontowane na zwykłej muszli – zastępuje zarówno deskę sedesową, jak i bidet. Stąd jego nazwy: deska bidetowa, toaleta myjąca, deska sedesowa z bidetem. Skoro ma zastąpić bidet, to po co elektronika? Otóż bidety elektroniczne mają dużo więcej funkcji niż tylko samo mycie. Dzięki nim pobyt w toalecie jest nie tylko przyjemny, ale w dodatku przynosi mnóstwo pozytywnych skutków zdrowotnych. Najlepsze deski bidetowe poza funkcją mycia oferują również wiele rodzajów masażu wodnego – ruchowego (ze strumieniem wody poruszającym się do przodu i do tyłu), pulsacyjnego (ze zmiennym ciśnieniem wody dla stymulacji wypróżnienia) oraz hydromasażu ze zmienną temperaturą wody (mającym na celu zrelaksowanie mięśni i żył w odbycie). Dodatkowo deska jest podgrzewana, by zapewnić najwyższy komfort używania toalety, a po wszystkim następuje suszenie ciepłym powietrzem – dzięki czemu nie ma konieczności jakiejkolwiek manipulacji rękami w czasie korzystania z toalety. Wspomagają to również dodawane do desek piloty zdalnego sterowania.

Siedzący tryb życia

Spędzamy mnóstwo czasu w pozycji siedzącej: za biurkiem, przy komputerze, lub za kółkiem samochodu. Dla wielu z nas nawet dziesięć i więcej godzin spędzonych na krześle to codzienność. Siedzący tryb życia powoduje szereg problemów zdrowotnych, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie łatwo poradzić. Jedną z chorób cywilizacyjnych toczących dzisiejszą ludzkość są hemoroidy. Te nabrzmiałe żyłki, które pojawiają się u niektórych spośród nas, powodują dyskomfort przy korzystaniu z toalety, a nawet zwykłym siedzeniu. Nieocenioną pomoc przy problemach z hemoroidami przynoszą deski sedesowe z bidetem. Badania naukowe wskazują, że mycie dokonywane za pomocą bidetów elektronicznych jest przydatne przy profilaktyce i leczeniu dolegliwości układu wydalniczego, w tym hemoroidów. Są to takie badania, jak doktora A. Shafika o roli masażu ciepłą wodą w chorobach odbytu opublikowane w Journal of Clinical Gastroenterology, czy koreańskich lekarzy badających wpływ hydromasażu na zmiany ciśnienia w odbytnicy. Co ważne, używanie papieru toaletowego tylko pogarsza problem – powodując podrażnienia, a nierzadko i rany lub infekcje, co wynika z nieprzyjemnej tekstury papieru lub koktajlu chemikaliów używanego przez producentów np. dla dodania papierowi aromatu. Bidet elektroniczny pozwala wyeliminować papier z toalety, co ma skutki nie tylko prozdrowotne, ale także ekologiczne i… ekonomiczne – według najnowszych badań, koszty energii elektrycznej i wody pobieranej przez deskę bidetową nie przekraczają kosztów papieru, gdy takiej deski się nie ma!

dysza myjąca deski sedesowej z bidetem

Zaparcia

Poważnym problemem dzisiejszej cywilizacji jest życie w pośpiechu, w stresie, bez możliwości spokojnego zjedzenia zdrowego posiłku. Przez tzw. śmieciowe jedzenie, w biegu, napotykamy nieraz na kłopot przy wypróżnieniu. Jak się okazuje, używanie bidetów elektronicznych pomaga również w pozbyciu się z jelit niepotrzebnego balastu. Wspomniane już wcześniej funkcje masażu, w tym przede wszystkim pulsowanie wody oraz zmienna temperatura, wpływają pozytywnie na zakończenie układu wydalniczego i pomagają osiągnąć ulgę w toalecie bez konieczności zażywania żadnych środków chemicznych. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Keio w Tokio dowiedli, że mycie za pomocą deski bidetowej wspomaga ruchy jelit, dzięki czemu zaparcia przestają być problemem jeżeli zamontuje się ją w domu.

Higiena kobieca

Każda kobieta wie, jak istotna jest higiena intymna oraz łagodzenie podrażnień w czasie menstruacji. Najlepsze bidety elektroniczne mają dwie osobne dysze myjące, z których jedna przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. To tzw. dysza bidetowa, z delikatniejszym i bardziej rozproszonym strumieniem wody, która pomaga kobietom w utrzymaniu higieny intymnej niezależnie od ich sytuacji zdrowotnej. Kojące mycie za pomocą deski sedesowej z bidetem w przypadku podrażnień, infekcji grzybiczych, a zwłaszcza tuż po porodzie, chwalą wszystkie kobiety. Jak pokazują badania dr Asakury z Uniwersytetu Keio, mycie dokonywane za pomocą deski bidetowej jest bezpieczne nawet w czasie ciąży!

Niepełnosprawność i niedołężność

Użytkownikami, którzy bardzo cenią sobie zalety bidetów elektronicznych, są osoby niepełnosprawne lub zniedołężniałe i ich opiekunowie. W szczególności upodobali sobie oni modele z pilotami zdalnego sterowania, dzięki którym osoba nie mogąca sobie poradzić z wyzwaniem utrzymywania codziennej higieny nie tylko nie potrzebuje bezpośredniej manipulacji przy częściach intymnych, i to jeszcze dokonywanej przez kogoś innego, ale w dodatku opiekun nie musi nawet naruszać jej prywatności, sterując funkcjami urządzenia z większej odległości. Dodatkowo, Państwowy Fundusz Rehabilitacji może zrefundować nawet do 80% kosztów deski sedesowej z bidetem. Co istotne, dzięki prostocie obsługi, czujnikom zajętości i specjalnemu trybowi automatycznemu w wielu spośród produktów tego typu, mogą jego funkcjami operować nawet dzieci – nie narażając się na żadne niebezpieczeństwo.

pilot zdalnego sterowania ma zasięg nawet kilku metrów

Prawdziwa higiena XXI wieku

Luksusowy Bidet Elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 to deska sedesowa z bidetem przynosząca wszystkie wymienione powyżej korzyści dla zdrowia. Ma dwie osobne chromowane dysze: myjącą i bidetową. Wiele programów masażu wspomagających profilaktykę i leczenie hemoroidów czy zaparć, podgrzewana deska, suszenie gorącym powietrzem – to wszystko powoduje, że WC KOMFORT Q-7700 jest najbardziej zaawansowanym funkcjonalnie urządzeniem na polskim rynku. Prócz funkcji bidetowych, deska WC KOMFORT Q-7700 oferuje również podświetlenie promieniami UV likwidującymi bakterie i sterylizującymi muszlę. Intuicyjny pilot pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami i zaawansowanymi ustawieniami. Co istotne, Luksusowy Bidet Elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 to deska najnowszej generacji i w odróżnieniu od starszych urządzeń konkurencyjnych ma ogrzewanie przepływowe – zatem zmiana temperatury jest natychmiastowa i ciepła woda nigdy się w nim nie kończy. Wszystkie przyciski na panelu sterowania oraz pilocie są przystępnie opisane w języku polskim. 

światło UV sterylizuje muszlę i usuwa bakterie

Producent przygotował specjalną zniżkę dla użytkowników portalu e-łazienki.pl – proszę nie zapomnieć o nią spytać!

W celu uzyskania informacji na temat asortymentu, funkcjonalności, sposobu montażu czy dofinansowań z PFRON producent i dystrybutor, firma WC KOMFORT zaprasza do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
WC KOMFORT sp. z o.o.
tel. 71 724 44 53, 501 433 958
e-mail: sklep@bidety.pl

Zamówienia można składać również przez sklep internetowy Bidety.pl, na stronie: www.bidety.pl.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: bidety.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także