Biało-czarne wyposażenie łazienek

0
Biało-czarne wyposażenie łazienek

Kanon mody, klasyka elegancji, duet doskonały także w łazience - biały i czarny.

Standardem w kwestii kolorystyki łazienkowego wyposażenia był, jest, i raczej długo jeszcze będzie kolor biały. Zauważa się jednak, że coraz popularniejsza staje się ceramika łazienkowa w czarnym kolorze. Ale nie tylko. Produkowane są również czarne meble łazienkowe i baterie. Jedno jest pewne kolory biały i czarny dobrze czują się w swoim towarzystwie i świetnie się uzupełniają.

Ceramika łazienkowa SferaCzarna umywalka Items Next

Disegno Ceramica to włoski producent, który od kilku sezonów konsekwentnie zestawia biel
z czernią. Swoje odpowiedniki w czarnym wykończeniu mają ofercie m.in. ceramika sanitarna (Sfera), oraz wanna (Epoca). Czarny kolor uwypukla interesującą formę tych elementów: ceramika ma kształt kuli, wanna przygotowana jest w stylu retro. Czerń stawia też akcent na materiał,
z którego wyposażenie jest wykonane, a mianowicie na ceramikę sanitarną, która w czarnym kolorze, dzięki nadającemu połysk szkliwieniu, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.  

Na błyszczącą czerń postawiła też holenderska firma Tiger. Producent przygotował nowe wcielenie mebli ze swojej topowej kolekcji o nazwie Ontario. Czarne szafki łazienkowe mają fronty wykonane z błyszczącego MDF, natomiast korpusy przygotowano z lakierowanej na wysoki połysk laminowanej płyty. W serii dostępne są: szafki podumywalkowe 60 i 105 cm, regały pionowe o wysokości 160 cm, szafki nadumywalkowe poziome 105 cm, dostępne z lustrem lub bez, szafka toaletowa 42 cm oraz kosz na bieliznę. Meble w standardzie wyposażone są w systemem cichego domykania. Czarny kolor odświeżył stylistykę mebli oraz podkreślił ich czystą linię, w której swoją zasługę ma również podwieszana konstrukcja.
Inną kolekcją, do której w ostatnim czasie został wprowadzony czarny kolor jest seria Items, która
w tej barwie nosi nazwę Items Next. Czarne błyszczące wykończenie otrzymały szafki podumywalkowe, w czarnej wersji przygotowana została również umywalka meblowa wykonana ze szkła.

Czarne meble łazienkowe OntarioBiałe meble łazienkowe Ontario

Firma Guglielmi zawsze podchodziła do wykończenia armatury dość tradycyjnie, konsekwentnie unikając kolorystycznych eksperymentów. Wyjątek zrobiła właśnie dla czerni i bieli, w których to wykończeniach zaproponowała flagowe modele z kolekcji Sprint. Dzięki nowej powłoce ta niewielka bateria zyskała zainteresowanie. Matowy kolor czerni i bieli świetnie koresponduje z podobnym wykończeniem łazienkowych dodatków z serii Impuls oraz Bold z oferty marki Tiger. I choć obaj producenci działają w różnych krajach, to zdają się mówić tym samym językiem łazienkowej mody.

Bateria umywalkowa Sprint biancoBateria umywalkowa Sprint nero

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także