Baterie termostatyczne - oszczędność i wygoda

Baterie termostatyczne - oszczędność i wygoda

Odprężający prysznic to skuteczny sposób na relaks po ciężkim dniu. Tę przyjemność jednak zakłóca konieczność ustawiania odpowiedniej temperatury wody.

bateria natryskowa termostatycza ArezzoNajpierw musimy zaczekać, aż ze słuchawki popłynie ciepła woda, potem zaczynamy regulować jej temperaturę. Dodajemy to zimnej, to ciepłej wody, która w tym czasie  bezużytecznie spływa do odpływu. A kiedy już ustawimy właściwą temperaturę i zaczynamy cieszyć się kąpielą, ktoś z domowników odkręca wodę w kuchni, sąsiad zaczyna podlewać ogródek, albo przypadkiem przestawiamy regulację temperatury wody. I cała „zabawa” zaczyna się od początku.
Ta procedura nie tylko odbiera przyjemność z bezstresowej kąpieli, ale też powoduje duże straty wody, które musimy pomnożyć przez wszystkie dni, kiedy bierzemy prysznic. Boleśnie odczuwamy to, kiedy otrzymujemy rachunek za wodę. Ale przyjmujemy go do wiadomości, płacimy i... dalej trwonimy wodę i czas. Jednak wcale nie musi tak być. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów są baterie termostatyczne, takie jak oferowane przez firmę Ferro. Zapewniają one zarówno oszczędność wody, jak i naprawdę relaksującą kąpiel, bez konieczności ciągłego ustawiania temperatury wody. W przypadku baterii termostatycznych wystarczy wybrać na pokrętle pożądaną temperaturę, a zakresie od 0 do 50°C. Optymalne ustawienie na poziomie 38°C zapewnia blokada (można ją wyłączyć specjalnym przyciskiem). Jest to nie tylko wygodne, ale i bezpieczne, szczególnie w przypadku, kiedy z łazienki korzystają dzieci - takie ustawienie eliminuje możliwość poparzenie gorącym strumieniem wody.
Ustawienie pożądanej temperatury jednym pokrętłem sprawia też, że woda od razu ma odpowiednią i stałą temperaturę. W ten sposób oszczędzamy wodę, energię do jej ogrzania i nasz czas, przeznaczony na relaks pod prysznicem.
Baterie termostatyczne Ferro gwarantująbateria termostatyczna natryskowa  Metalia 57wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażone są w specjalne filtry siatkowe, które zabezpieczają wnętrze baterii przed zanieczyszczeniami, wpływając korzystnie na ich trwałość i komfort użytkowania. Baterie wyróżniają się ciekawym, minimalistycznym designem, a ich opływowe kształty i chromowana powierzchnia, doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem łazienek.

bateria termostatyczna Laziobateria temostatyczna wannowa Metalia 57

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także