Baterie łazienkowe – zasady doboru

Baterie łazienkowe – zasady doboru

Ilu projektantów, tyle produktów, ilu użytkowników, tyle oczekiwań. Na szczęście oferta baterii łazienkowych dostępna na rynku jest wystarczająco bogata, aby zaspokoić potrzeby klientów – zarówno te funkcjonalne, jak i wzornicze.*

baterie łazienkowe - kolekcja Jaskier

Aranżując łazienkę, możemy wybierać spośród czterech rodzajów baterii: umywalkowych, natryskowych, wannowych i bidetowych. Najważniejszą zasadą jest to, aby wszystkie produkty pochodziły z jednej kolekcji, dzięki czemu unikniemy w pomieszczeniu wrażenia chaosu. Pozostałe cechy warto jednak dobierać z myślą o indywidualnych preferencjach.

baterie łazienkowe - kolekcja Peonia

Baterie umywalkowe

Najczęściej wybieranym modelem wśród baterii umywalkowych jest ten klasyczny, sztorcowy. W tej kategorii dominują wzory tradycyjne, o opływowych kształtach pasujące do niemal każdej łazienki. Taka jest, na przykład, najnowsza kolekcja baterii Deante o nazwie Dalia, której delikatna forma przypadnie do gustu miłośnikom klasyki. Z kolei osoby odważne i dynamiczne powinny zwrócić uwagę na serię Anemon, której kubistyczne kształty i wyraźne linie nadają łazience nowoczesnego ducha.

bateria umywalkowa Dalia

Poza tradycyjnymi bateriami dostosowanymi do umywalek z otworem, interesujące są też modele z podwyższonym korpusem (np. Jaskier lub Kamelia). Będą one idealne dla umywalek stawianych na blacie, na przykład, w kształcie misy.

bateria umywalkowa Azaliabaterie umywalkowe i bateria natryskowa - kolekcja Kamelia

bateria prysznicowa z przełącznkiem natrysku - kolekcja JaguarBaterie prysznicowe

Wśród baterii natryskowych podstawowym wyborem pozostaje bateria na- lub podtynkowa. Modele ścienne oferują zarówno wzornictwo kubistyczne, jak i produkty o okrągłym korpusie, jak w nowej Peonii od Deante. Część produktów posiada funkcjonalne płaskie powierzchnie, które mogą służyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania kosmetyków.
Baterie natryskowe podtynkowe tworzą w łazience nowoczesny, minimalistyczny wystrój. Ich zaletą jest to, że optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem do małych łazienek. W tej kategorii użytkownicy mogą wybierać spośród wzorów o prostokątnym lub owalnym kształcie maskownicy oraz szeregu modeli o różnorodnych dźwigniach – pełnych lub z otworem, gładkich lub ozdobionych ornamentem, jak w serii Azalia.

Oferta baterii natryskowych obejmuje także modele termostatyczne. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub osób starszych, gdyż zastosowana w nich blokada wypływu wody cieplejszej niż 38º C chroni domowników przed poparzeniem. Dodatkowo, takie baterie ograniczają zużycie wody i energii, dzięki czemu dbamy o środowisko. W ofercie Deante najnowszą serię takich baterii – Begonia – z łatwością można dopasować do preferowanej estetyki, gdyż dostępne są w niej modele o okrągłym lub kwadratowym korpusie.

Baterie wannowe

Wśród baterii wannowych od wielu lat dominują modele ścienne. Ich charakter, także uzależniony od wybranej kolekcji, może budować ducha całej aranżacji. Oferta modeli subtelnych lub takich o mocno zarysowanych krawędziach pozwala na zbudowanie indywidualnej aranżacji łazienki. Deante oferuje także modele wannowe termostatyczne, o różnych kształtach – by obok wspomnianej Begonii wymienić tylko niezwykle uznaną serię Jaguar.
Poza bateriami ściennymi, na popularności zyskują wzory sztorcowe. Wśród nich można znaleźć zarówno modele jedno-, jak i kilkuotworowe. Decydując się na takie rozwiązanie, z pewnością uda się stworzyć w łazience elegancki charakter.

bateria wannowa trzyotworowa - kolekcja Minimal


Z reguły ostatnią kupowaną baterią jest model bidetowy. Jego podstawową cechą jest użyteczność, dlatego najczęściej staję się uzupełnieniem całej aranżacji.
Podczas urządzania łazienki, warto wziąć pod uwagę nie tylko własny gust, ale także indywidualne potrzeby użytkowe. Na szczęście połączenie tych dwóch elementów i aranżacja pięknej i funkcjonalnej łazienki wcale nie jest trudna.

Baterie łazienkowe - dowiedz się więcej

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także