Rosnąca świadomość wpływu higieny na stan zdrowia sprawia, że coraz więcej uwagi przykładamy do częstego mycia rąk.
Stosując w łazienkach przyjazne dla środowiska i kieszeni instalacje, można skutecznie połączyć dbałość o czystość
z równie ważną troską o oszczędność wody i energii.
Nie tylko moda
Napięty harmonogram dnia współczesnego człowieka nie utrudnia już niezbędnych zabiegów higienicznych, tak jak kiedyś. Biura, urzędy, sklepy, restauracje, galerie handlowe czy obiekty sportowe mają na ogół odpowiednią bazę sanitarną, używaną codziennie przez setki, a czasem nawet tysiące osób. Wielokrotne korzystanie z łazienek w takich miejscach wymaga więc urządzeń, które zapewnią wygodę, trwałość
i oszczędność. Najpopularniejszym rozwiązaniem usprawniającym funkcjonalność toalet publicznych są czasowe baterie łazienkowe. Odpowiednio zaprogramowane gwarantują komfort mycia oraz zużycie tylko niezbędnej ilości wody. Istotne jest przy tym, by te poręczne urządzenia były przygotowane na częste i długotrwałe użytkowanie. Można także zainwestować w baterie bezdotykowe, uruchamiane specjalnym czujnikiem ruchu. Reagując na podłożone pod kran dłonie, zapewniają one optymalne wykorzystanie czasu potrzebnego na mycie.
Nie tylko w galeriach
Stosowanie czasowych lub bezdotykowych baterii w łazienkach publicznych stanowi alternatywę dla ciągłego sprawdzania, czy ich użytkownicy nie zostawili cieknącego kranu. Aby uniknąć zbyt wysokich rachunków, z ekonomicznych rozwiązań korzysta się też chętnie w hotelach
i pensjonatach. Niektórzy wprowadzają je również do własnych domów, zwłaszcza gdy niepotrzebne, nadmierne zużycie wody powodowane jest przez nieuwagę dzieci lub częste wizyty gości.
W łazienkach prywatnych głównym wyznacznikiem oszczędności jest używanie baterii jednouchwytowych. Coraz częściej stosowanym sposobem na zmniejszenie domowych rachunków są także mechanizmy czasowe. Trzeba jednak zastanowić się nad ich umiejscowieniem oraz przeznaczeniem, by oszczędność szła w parze
z wygodą i funkcjonalnością.
Nie tylko umywalki
Baterie bezdotykowe to rozwiązanie przeznaczone głównie do umywalek i pisuarów. Ograniczone możliwości regulacji strumienia wody sprawiają, że montuje się je w toaletach publicznych, nastawionych na krótkie zabiegi higieniczne. Większe możliwości mają włączniki czasowe. Powszechnie używane przy umywalkach, bidetach i pisuarach znajdują także zastosowanie przy natryskach. Określony czas przepływu wody sprawia, że coraz częściej pojawiają się wśród wyposażenia domowych toalet. Nowoczesne instalacje łazienkowe są przyjazne dla środowiska
i zapewniają użytkownikom niezbędny komfort, redukując jednocześnie koszty eksploatacji. Estetyczne, wygodne i sprawne powinny pasować do charakteru pomieszczenia, by jak najdłużej spełniały w nim swoje funkcje.
Tomek
Co racja to racja - pamiętam czasy, gdy bardzo często zastawało się w jakiejś toalecie wodospad lecący z kranu.
JA KAMIL
A jakie rachuneczki musiały przychodzić po wizytach osobników niepotrafiących lub niechcących zakręcać kureczka
spiderwoman
tak? takie cuda jak hansa canyon mogę chyba nawet regulować zużycie wody -facebook.com/photo.php?fbid=176787282353510&set=a.139338022765103.6777.131458740219698&comments&ref=mf
Sztuka Wnętrz
Takie baterie stosuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, biurach, yurzędach, sklepach, restauracjach, galeriach handlowych czy obiektach sportowych, które mają dpowiednią bazę sanitarną, używaną codziennie przez setki, a czasem nawet tysiące osób. Wielokrotne korzystanie z łazienek w takich miejscach wymaga więc urządzeń, które zapewnią wygodę, trwałość a przede wszystkim oszczędność. Najpopularniejszym rozwiązaniem usprawniającym funkcjonalność toalet publicznych są czasowe baterie łazienkowe. Odpowiednio zaprogramowane gwarantują komfort mycia oraz zużycie tylko niezbędnej ilości wody. Istotne jest przy tym, by te poręczne urządzenia były przygotowane na częste i długotrwałe użytkowanie. Można także zainwestować w baterie bezdotykowe, uruchamiane specjalnym czujnikiem ruchu. Reagując na podłożone pod kran dłonie, zapewniają one optymalne wykorzystanie czasu potrzebnego na mycie.
Czasowe baterie stosuje się też w prywatnych domach. Jeśli mamy liczną rodzinę, dzieci, przyjmujemy dużo gosci, stosując takie rozwiązanie jesteśmy spokojni o zużycie wody. Wiemy, że nie będzie się wylewała bez opamiętania.
Jest to droższe rozwiązanie, ale ekonomieczne i zwraca się z nawiązką po pewnym czasie.
IM SztukaWnętrz S.C.
JA KAMIL
W domu, w pracy, w sklepie - słowem: mogą przynieść korzyści wszędzie
Flipos
Takie baterie ekologiczne gdzie czasowe baterie łazienkowe sa wykorzystywane jest firma Oras.Sa liderem rozwiazan proekologicznych i maja wiele innowacyjnych rozwiązań nastawionych na oszczędzanie wody i energii tj. termostaty, Eko-przycisk, fotokomórki, ecoled (Oras Eterna)...
Super łazienki
Nie ma co się dziwić, większość zamożnych klientów wyłącznie zamawia i instaluje w pomieszczeniach ogólnodostępnych baterie bezdotykowe. To przynosi podwójną korzyść - ogranicza zużycie wody i komfort z użytkowania. Producenci baterii oferują jednak drogie rozwiązania systemowe i dlatego w łazienkach osób mniej zamożnych nadal instalowane są wyłącznie baterie jednouchwytowe.
Zapraszam do nas na rekonesans - super baterie markowych serii za połowę ceny!!!
S-BAD Super łazienki
czystolinka
Z pewnością przydatne zestawienie baterii łazienkowych z tych najlepiej sprzedających się przygotowała lazienkaplus
pokoe
W domu baterii używa na różne sposoby i bateria bezdotykowa jest taka wygodna. Takie baterie są dobre dla łazienek, z których korzysta dużo osób, w jakichś barach czy centrach handlowych. Tam można takie spotkać najczęściej. Roca jeszcze często dodaje do swoich baterii czasowych funkcje typu "antywandal". Ma to sens.
mariana08
Baterie termostatyczne są też podobno fajne jak się ma małe dzieci. Tak przynajmniej twierdzą Panowie na i-budowalny.pl
Ina Łazienkowska
Moim zdaniem takie rozwiązanie spełnia swoje zadanie tylko w budynkach użyteczności publicznej takich jak: biura, urzędy, obiekty sportowe, galerie handlowe. We własnych domach bardzo często bywa tak, że potrzebujemy różnej ilości wody w danej chwili a ciągłe przestawianie czasu może być uciążliwe dal niektórych.
Bossman
Co raz częściej używa się takich rozwiązań w domu. Fajna jest taka technologia E-Faucet można o niej poczytać, oparta jest na czujnikach. Można zaoszczędzić wodę i energię.