Baterie elektroniczne

Baterie elektroniczne

Funkcjonalność, wygląd, higiena i coraz częściej oszczędność - to kryteria, którymi kierujemy się urządzając łazienkę. Wszystkie te cechy spełniają baterie elektroniczne.

Baterie elektroniczne (inaczej baterie sensorowe) czyli takie, które wyposażone są w czujnik ruchu do tej pory były wykorzystywane najczęściej w budynkach użyteczności publicznej. Teraz coraz częściej stanowią element wyposażenia także prywatnych łazienek. Zapewniają oszczędność wody oraz jej stałą, komfortową temperaturę. Są również łatwe do utrzymania w czystości.
Baterie sensorowe uruchamiają się pod wpływem zbliżenia rąk do czujnika i wyłączają się automatycznie po ich oddaleniu. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju baterii jest ich bezdotykowa obsługa, dzięki której utrzymanie baterii w należytej czystości jest zdecydowanie łatwiejsze,
a przenoszenie zarazków utrudnione. Baterie sensorowe dedykowane są w szczególności do użytku
w sektorze publicznym, znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie korzysta z nich wiele osób, dbając o to, by woda leciała tylko wtedy, kiedy faktycznie jest potrzebna.

Modele baterii sensorowych w ofercie Deante występują w dwóch wariantach: z możliwością regulacji temperatury wody lub z przyłączem stałym.

Elementy składowe baterii to korpus mocowany np. na umywalce, jak w tradycyjnej baterii umywalkowej oraz skrzynka sterująca, w której znajduje się zawór oraz bateria zasilająca. Skrzynkę sterującą montuje się pod umywalką (np. w szafce). Miejsce to musi być łatwo dostępne w razie konieczności ewentualnej wymiany baterii zasilającej oraz swobodnego montażu wężyków doprowadzających wodę z instalacji i przyłączeniowych do korpusu.

baterie elektroniczne baterie elektroniczne

Dzięki ukryciu wszystkich elementów sterujących pod blatem i braku dźwigni znanej z tradycyjnych baterii jednouchwytowych - baterie sensorowe wyróżnia efektowny wygląd. W ofercie firmy Deante dostępne są dwa modele baterii elektronicznych: bateria elektroniczna Jaguar i bateria elektroniczna Mesteno. 

bateria elektroniczna bateria elektroniczna

Dane techniczne baterii sensorowych:
Zasilanie energią: 6V / 40mikroA; 1 x bateria litowa 6V typu CRP2 lub 4 x baterie alkaiczne
1,5 V typu AA
Zakres roboczy: gwarantowany od 50 mm do 200 mm (od 50 mm do 300 mm maksymalnie)
Kąt detekcji: + 8º
Zakres temperatury pracy: od 0 do 40ºC
Zakres temperatury przechowywania: od -20 do 60ºC
Źródło światła: modulowane światło podczerwone
Odporność świetlna: 10000 LUX dla + 30º
Maksymalny czas reakcji: 250 ms
Opóźnienie zamknięcia zaworu dla wygody użytkowania: 2 s +20%
Czas zabezpieczający zamknięcie zaworu przy wystąpieniu ciągłej detekcji: 30 s +20%
Prąd zaworu elektromagnetycznego: maksymalnie 800 mA
Czas impulsu: 20 ms
Typ połączeń: zawór: przewód 80 cm z końcówką 6.35 Faston
Zasilanie: przewód 80 cm z końcówką STOCKO 2.54
Waga: około 31 g z przewodami
Kompatybilność elektromagnetyczna: zgodne z dyrektywą Unijną 89/336 jako poprawka do „Kompatybilność elektromagnetyczna” 03/05/1989 oraz postanowienia dyrektywy Unijnej 73/23 jako poprawka do „Niskie napięcie” 19/02/1973.

Baterie elektroniczne - zdjęcie 5Baterie elektroniczne zaliczają się do grupy produktów PROECO, wspieranej przez Deante.


PROECO Deante to filozofia, która powstała z poczucia odpowiedzialności za ochronę środowiska naturalnego, ale również w odpowiedzi na ekonomiczne potrzeby życia codziennego.

Produkty opatrzone znakiem PROECO charakteryzują się szczególnie niskim zużyciem wody,
a jednocześnie gwarantują najwyższą wydajność i komfort użytkowania. W czasach, kiedy wszystko drożeje, tempo życia rośnie, a wraz z nim zagrożenia ekologiczne, warto zadać sobie pytanie, na czym można i należy zaoszczędzić, dbając przy tym o środowisko.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także