Baterie Deante – minimalizm od projektantów

Baterie Deante – minimalizm od projektantów

Minimalizm to jeden z najbardziej popularnych trendów ostatnich lat. Można go interpretować na wiele sposobów, dlatego jest tak chętnie stosowany we współczesnych wnętrzach. Deante, dzięki współpracy z polskimi projektantami, oferuje baterie doskonale wpisujące się w ten modny nurt.

Minimalizm kojarzy się z harmonią, uzyskaną dzięki zrównoważonym proporcjom i stonowanym kolorom. Do wnętrz urządzonych w tym stylu miłośnicy geometrycznych kształtów mogą dobrać sprzęty o zdecydowanej formie, natomiast osoby preferujące krągłości powinny sięgnąć po produkty o opływowych liniach. Wszystkie te cechy można znaleźć w kolekcjach Deante zaprojektowanych przez duet polskich designerów – Pawła Hadriana i Tomasza Gawdzika.

baterie łazienkowe Minimal

Seria Minimal to subtelne odzwierciedlenie panujących trendów. Równoległe płaszczyzny baterii kuchennej i modeli łazienkowych tworzą geometryczną harmonię i stanowią o charakterze serii. Delikatne krzywizny korpusów łagodzą proste kształty i ostre linie. Wyrazista armatura doskonale sprawdzi się w surowych wnętrzach wykończonych betonem i lśniącym chromem. W jej skład wchodzą baterie: umywalkowa, wannowa, natryskowe ścienne i podtynkowe, bidetowa, a także niezwykle elegancki model wannowy trójotworowy.

baterie łazienkowe Primo

Kolekcja Primo to minimalistyczna propozycja dla tych, którzy wolą bardziej zaokrąglone kształty. Obłe linie wylewki i dźwigni doskonale współgrają z prostymi korpusami. Pieczołowicie przemyślane krzywizny nadają serii szyku i delikatności. Kolekcja składa się z baterii łazienkowych – sztorcowych i ściennych oraz modelu zlewozmywakowego.

baterie łazienkowe Elipsa

Odważna, zmysłowa, przykuwająca uwagę – te określenia oddają charakter kolekcji Elipsa. Baterie sztorcowe wyróżniają się oryginalnie wygiętą wylewką, natomiast ścienne kształtem przypominającym literę „U”. Modele natryskowy i wannowy posiadają dźwignie zintegrowane z korpusami, które nie zakłócają miękkich linii. Seria obejmuje baterię kuchenną i baterie łazienkowe.

Potwierdzeniem wyjątkowego wzornictwa minimalistycznych kolekcji Deante są nagrody wzornicze. Kolekcja Elipsa otrzymała wyróżnienia w ramach TOP DESIGN award 2010 oraz Diamentu Meblarstwa 2012, a także była rekomendowana do konkursu Dobry Wzór 2010. Serii Minimal przypadł tytuł Dobry Design 2012. Z kolei kolekcja Primo była rekomendowana do konkursu Dobry Wzór 2011.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także