Baterie bezdotykowe

0
Baterie bezdotykowe

Baterie bezdotykowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania i oszczędność wody.  Dodatkową zaletą tych baterii, a dla niektórych głównym powodem ich zakupu jest większy poziom higieny podczas użytkowania. 

bateria bezdotykowa

Higiena na co dzień

Brak bezpośredniego kontaktu z uchwytem baterii ma niemałe znaczenie w toaletach  w miejscach publicznych, szkołach, urzędach, biurach a także toaletach w restauracjach i pubach.
Wiele osób chciałoby ten kontakt ograniczyć do minimum lub całkowicie go wyeliminować. Obawa przed kontaktem z zarazkami na rączce baterii umywalkowej jest całkiem uzasadniona.
To właśnie tam się one gromadzą. W przypadku łazienek z dostępem dla dużej liczby osób trudno jest zachować wysoki standard czystości nawet czyszcząc i dezynfekując uchwyty kilka razy dziennie. Baterie bezdotykowe rozwiązują ten problem. Wystarczy zbliżyć dłonie do czujnika by przyjemny strumień wody uruchomił się automatycznie. Nowe technologie zastosowane w  bateriach z czujnikiem bezdotykowym umożliwiają regulowanie natężenia strumienia wody zmniejszając  jej przepływ poniżej 5l/minutę. Sensor zasilany jest standardowymi bateriami alkalicznymi lub zasilaczem od 6-12V.

baterie bezdotykowe - budowa

Zasilacz i elektronika jak wszystko może się popsuć, w związku z tym zaleca się zakup baterii sprawdzonych producentów specjalizujących się w produkcji tego typu armatury. Nie bez znaczenia jest tez możliwość serwisowania, wymiany czujnika lub zasilacza nawet wielu latach używania.   
Wygląd baterii bezdotykowych na pewno dodaje nowoczesnego charakteru łazience. Jednak coraz większa ilość modeli dostępnych na rynku pozwala dopasować ich stylistykę do wystroju łazienki.

baterie bezdotykowe - nowoczesny design

Inwestycja a oszczędności

Bateria bezdotykowa umywalkowa ze względu na technologię zastosowaną wewnątrz jest droższa od konwencjonalnej.  Dlatego stosowana jest zazwyczaj w toaletach i sanitariatach publicznych.
Różnice w cenie nie są już tak duże jak kiedyś, a niektóre modele w sklepach internetowych można już kupić w cenie baterii jednouchwytowej z wyższej półki. Armaturę bezdotykową można dopasować do indywidualnych potrzeb poprzez regulację szybkości i czas wypływu wody. Nie wszystkie modele oferują taką możliwość dlatego przed zakupem warto sprawdzić czy interesujący nas model  posiada takie możliwości techniczne.
Według badań zużycie wody przy korzystaniu z baterii czasowych, a więc także bezdotykowych jest ponad dwukrotnie mniejsze niż w w przypadku korzystania z baterii zwykłych.
Oszczędność wody w ciągu kilku lat użytkowania  baterii bezdotykowychoszczędność wody - porównanie baterii bezdotykowej i zwykłejmoże zwrócić różnicę w cenie a wygoda i nowoczesność zostanie na kolejne lata w naszej łazience.
Jeśli masz dzieci przekonasz się podwójnie o oszczędności i innych zaletach tych baterii. Już nigdy nie będzie potrzeby sprawdzania czy woda została zakręcona. Samo korzystanie z nich jest dla dzieci bezpieczniejsze, minimalizuje ryzyko poparzenia.

bateria bezdotykowa - wygoda i bezpieczeństwo

bateria bezdotykowa w kuchniBaterie bezdotykowe w kuchni

Baterie bezdotykowe kuchenne także znajdują wielu fanów a lista zalet jest równie długa jak w przypadku łazienkowych. Przede wszystkim ułatwiają pracę w kuchni.  W trakcie  gotowania nasze dłonie po kontakcie z jedzeniem lub tłuszczem zostawiają jego ślady na uchwycie baterii. Dzięki funkcji bezdotykowej ten problem nie istnieje.
Ciekawym rozwiązaniem jest bateria 2-funkcyjna bezdotykowa z możliwością sterowania ręcznego za pomocą dwóch ergonomiczne umieszczonych dźwigni, do zimnej i ciepłej wody oddzielnie. Dzięki temu bardzo szybko możemy skorzystać z wody ustawionej pierścieniem na temperaturę np. 38º C, by po chwili skorzystać z wody zupełnie zimnej np. nalewając jej do garnka z makaronem.
Korzystając naprzemiennie z tych dwóch funkcji możemy sobie wyrobić automatykę bardzo ułatwiającą pracę w kuchni i podnosząc stopień higieny na najwyższy poziom.

Korzystanie z baterii bezdotykowych przynosi wymierne korzyści w postaci mniejszego zużycia wody i co za tym idzie mniejszych rachunków.  Wyższy poziom higieny jest równie ważnym argumentem przekonującym nabywców takich baterii. Funkcjonalność i łatwość korzystania oraz zminimalizowanie ryzyka oparzenia   dla najmniejszych użytkowników to kolejne z całkiem długiej listę argumentów przemawiających za zakupem baterii bezdotykowych.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: lazienkatop.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także