Bateria umywalkowa bezdotykowa

Bateria umywalkowa bezdotykowa

bateria umywalkowa bezdotykowaXXI wiek potrafi zaskakiwać. I choć przyzwyczailiśmy się już do pojawiających się co chwila nowinek technologicznych, to wyobrażenie sobie kranu wykonanego z innego materiału niż mosiądz może być dla wielu z nas trudne.

A jednak nie jest to fantazja! Firma Oras, lider inteligentnej armatury, wprowadza pierwszą na świecie baterię wykonaną w całości z kompozytu – technologicznie zaawansowanego materiału stosowanego przez NASA, przemysł lotniczy, czy
w medycynie. Bateria bezdotykowa z linii Oras Vienda, bo o niej mowa, wyznacza absolutnie nową erę na rynku armatury, nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Do tej pory nikt nie robił armatury wykonanej w całości z kompozytu. A jest to materiał przyszłości. Już dziś doceniły go m.in. NASA czy armia. Przetestowany i stosowany jest na potrzeby Formuły 1, w przemyśle lotniczym, medycynie czy branży motoryzacyjnej. Dlaczego zastępuje klasyczne materiały stosowane od lat? Bo jest wytrzymały jak metal, ale dużo bezpieczniejszy, lekki i daje absolutną precyzję wykonania.

100 % ekologii

Nowa bateria bezdotykowa Vienda poszerzy „rodzinę” inteligentnych, elektronicznych produktów do domu sygnowanych marką Oras. W Polsce jest już dostępnych 50 różnych modeli tak nowoczesnej armatury do łazienek i kuchni.
Oras od lat inwestuje w nowe technologie, i wprowadza coraz nowocześniejsze rozwiązania
w zakresie ekologii i wygodnego użytkowania. Firma jest liderem rynku baterii bezdotykowych, które
w Polsce spotkać można głównie w obiektach użyteczności publicznej jak hotele, kina, lotniska czy restauracje. Tymczasem w rodzimej Skandynawii od lat sprzedaje najwięcej baterii bezdotykowych do domów prywatnych. Wprowadzona w marcu na rynek nowa bateria Vienda, szeroko otworzy także polskie mieszkania na tak zaawansowane rozwiązania. Nowoczesny materiał zastosowany
w baterii, oraz zaawansowana  produkcja spowodowały, że najnowsza bateria bezdotykowa będzie
w sprzedaży w cenie już 799 zł, czyli porównywalnej, z dobrej jakości klasycznymi, bateriami jednouchwytowymi dostępnymi na rynku.

bezdotykowa bateria łazienkowaW powszechnej opinii konsumentów najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jakie pozwala oszczędzać wodę, jest perlator. Prawdziwie ekologiczne baterie na rynku to krany bezdotykowe, w których strumień uruchamia elektroniczny sensor. Woda więc płynie jedynie wówczas, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. Bateria będzie miała przepływ na poziomie 5 l / min. To
o połowę mniej, niż w klasycznym kranie z jednym uchwytem. Dzięki temu użytkownicy w zasadzie nie muszą robić nic, by oszczędzać wodę. Bateria sama wyłączy strumień w czasie, gdy myjemy zęby czy się golimy.

Bezpieczeństwo, zdrowie i wygoda użycia

Prosty skandynawski design sprawia, że bateria pasuje do większości wnętrz: tych bardziej klasycznych, czy nowoczesnych. Projektanci nie zapomnieli też o stronie użytkowej. Bateria jest wyprofilowana tak, że strumień wody wylewa się z kranu z 30% nachyleniem. Daje to komfort mycia, nawet wówczas, gdy zamontujemy baterię na umywalce o szerokich bokach. Strumień wody płynie tak, że bez problemu możemy myć w nim dłonie, nie zawadzając o ścianki umywalki.


Oceń artykuł
4,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także