Bateria łazienkowa – oto najpopularniejsze modele!

0
Bateria łazienkowa – oto najpopularniejsze modele!

Bateria łazienkowa jest niezbędna, by móc swobodnie umyć ręce czy wziąć kąpiel, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Jaki kran będzie najlepszy? Poznaj najpopularniejsze modele!

1.    Bateria łazienkowa bezdotykowa

Bateria łazienkowa, choć dla niektórych może się wydawać mało istotnym elementem na którego wybór nie chcą tracić zbyt wiele czasu, nieraz zaskakuje funkcjonalnością i designem. Aby kupić odpowiedni kran, weź pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale także możliwości (inne niż po prostu upust wody). Dobrym i popularnym rozwiązaniem jest opcja bezdotykowa, dzięki której strumień włącza się bez konieczności odkręcania kurka. Bateria bezdotykowa, lub inaczej bezobsługowa, działa dzięki czujnikowi na podczerwień i najczęściej stosuje się ją w miejscach publicznych, jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zamontować ten typ kranu w domowej łazience. To dobre rozwiązanie ze względów higienicznych oraz dla osób chcących, by bateria „zapamiętywała” ustawienia takie jak temperatura, ciśnienie czy automatyczne wyłączanie. Jest to ciekawe udogodnienie.

2.    Kran łazienkowy z termostatem

Krany łazienkowe z termostatem to opcja dla osób, którym zależy na oszczędzaniu wody oraz ceniących sobie jej stałą temperaturę (bez gwałtownych zmian). Działanie tej baterii polega na mieszaniu zimnej i gorącej wody tak, by otrzymać optymalną temperaturę podczas mycia rąk czy kąpieli. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie poparzeń czy gwałtownego kontaktu z strumienia zimnej wody. Posiadacze baterii łazienkowych z termostatem mogą sami ustawić temperaturę (od 15 do 60°C), którą kran „zapamięta” – właśnie za pomocą wspomnianego termostatu. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza u opiekunów dzieci, które dzięki temu rozwiązaniu mogą uniknąć przypadkowego poparzenia podczas korzystania z kranu.

3.    Bateria łazienkowa wolnostojąca

Wolnostojąca bateria łazienkowa to najlepsze rozwiązanie dla fanów nietypowego designu. Różne kształty i kolory (np. nowoczesna czarna bateria łazienkowa) sprawiają, że pomieszczenie nabiera stylu i elegancji. Najczęściej ten typ kranu montowany jest tuż obok wanny, rzadziej przy umywalce, jednak w obu przypadkach wygląda zjawiskowo. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/wyposazenie-lazienki/baterie-lazienkowe,396807,s Baterię wolnostojącą można też zamontować w podłodze, co daje niepowtarzalny efekt. Świetnie komponuje się z również wolnostojącymi wannami, które dzięki różnym dostępnym kształtom dopasujesz do każdego typu i stylu wnętrza. Wybór odpowiedniego kranu tylko podkreśli całokształt wystroju.

4.    Bateria jednouchwytowa

Bateria jednouchwytowa to obecnie najbardziej standardowy typ baterii, który zna niemal każdy. Choć najbardziej powszechny i atrakcyjny cenowo, wbrew pozorom nie musi być nudny. Producenci dbają o to, by ich produkty były nie tylko praktyczne, ale także wyglądały jak najlepiej. Choć krany te są aktualnie najbardziej klasyczną wersją swojej grupy produktów, to ich rodzajów jest naprawdę sporo. Dostępne są wersje złote, srebrne, czarne, owalne, kanciaste, błyszczące czy matowe – wybór należy do ciebie! Wybierając ten typ kranu, pamiętaj jednak, że wygląd to nie wszystko i zadbaj o jakość wykonania produktu oraz sprawdź czy montaż będzie możliwy w połączeniu z twoją dotychczasową umywalką, wanną lub prysznicem.

5.    Krany łazienkowe z joystickiem

Kran łazienkowy z joystickiem działa jak ten tradycyjny z uchwytem, jednak zamiast niego wyposażony został w joystick, którym steruje się poziom natężenia wody oraz jej temperaturę. Nietypowy design sprawdza się w mieszkaniach w stylu futurystycznym, nowoczesnym lub minimalistycznym. Sam joystick jest na tyle „wrażliwy”, że wystarczy delikatny dotyk, by kran został uruchomiony. Samą temperaturę wody z kolei reguluje się, sterując nim w poziomie. To ciekawe, zjawiskowe rozwiązanie na pewno przykuje uwagę gości oraz zapewni komfort użytkowania.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także