Bateria łazienkowa i kuchenna. Nowoczesny design i 800 zł oszczędności rocznie

0
Baterie łazienkowe
Bateria łazienkowa musi nie tylko świetnie wyglądać, ale również być funkcjonalna.

Nowoczesne baterie łazienkowe. Nie dość, że efektownie się prezentują, to dodatkowo są przyjazne dla środowiska i dla Twojego portfela.

Cena wody wzrasta. W Warszawie za metr sześcienny trzeba zapłacić 11 zł, w Balicach 20 zł, a w Szklarskiej Porębie nawet 30 zł. Takie kwoty skłaniają inwestorów do szukania oszczędności na każdym etapie budowy, wykończania domu czy mieszkania. Bateria łazienkowa może zarabiać na siebie.

Bateria łazienkowa

Baterie łazienkowe typu eko zmniejszają rachunki za wodę o ok. 800 zł rocznie.

Ferro
Bateria łazienkowa

Niektóre baterie łazienkowe zaopatrzone są w specjalne perlatory, które mieszają wodę z powietrzem w stosunku 50 do 50.

Ferro
Bateria kuchenna

Koszty zakupy baterii zwrócą się dzięki samemu użytkowaniu.

Ferro
Bateria kuchenna

Oszczędność wody w kuchni zapewnia funkcja Coldsmart.

Ferro
Bateria kuchenna

Bateria kuchenna z funkcją Coldsmart najpierw puszcza zimną wodę, a dopiero po obróceniu dźwigni strumień staje się cieplejszy.

Ferro
Bateria kuchenna

Bateria kuchenna z funkcją Coldsmart ogranicza zużycie ciepłej wody.

Ferro
Bateria kuchenna

Warto zainwestować w baterię kuchenną lepszej jakości, żeby służyła nam przez lata.

Ferro
Bateria kuchenna

Nowością na rynku są baterie kuchenne z silikonową wylewką. Dodatkowo dostępne są w różnych kolorach.

Ferro

Bateria łazienkowa i kuchenna pomaga w oszczędzaniu wody

Nowoczesne baterie kuchenne i łazienkowe nie tylko wyglądają estetycznie, ale również ograniczają zużycie wody. To wszystko dzięki montażowi specjalnych perlatorów. Miksują one wodę z powietrzem w stosunku pół na pół. Dzięki temu mamy wrażenie, że wody leci dużo i pod wysokim ciśnieniem.

Perlatory można zamontować praktycznie w każdej baterii. Nie wszędzie jest to jednak użyteczne. W bateriach wannowych jest to mało praktyczne, ponieważ więcej czasu zajmie nam napełnienie wanny wodą.

Zamontowanie eko baterii łazienkowych i kuchennych to oszczędność kilkaset złotych rocznie. Przykładowo, w rodzinie czteroosobowej, będzie to 800 - 900 zł w ciągu roku. Koszty zakupu baterii zwrócą się, dzięki samemu użytkowaniu.

Oszczędność w użytkowaniu wody w kuchni zapewnia funkcja Coldstart. Polega ona na tym, że po otworzeniu kranu, leci zimna woda. Dopiero, kiedy obrócimy rączkę, strumień staje się cieplejszy. Zastosowanie takiego rozwiązania ma na celu nie tylko oszczędność. Zmieniają się nawyki inwestorów, którzy przestają myć naczynia w zlewie, a częściej korzystają ze zmywarki. Wykorzystanie zlewozmywaka ogranicza się głównie do umycia owoców, warzyw czy rąk podczas gotowania. Do tych czynności wystarczy zimna woda.

Bateria kuchenna - wyginaj ją, jak chcesz

Baterie kuchenne z elastyczną wylewką stają się coraz bardziej popularne. Nie dość, że są designerskie, świetnie się prezentują we wnętrzu i są elementem zaskoczenia dla gości, ale również są niezwykle funkcjonalne. Dzięki swojej plastyczności mycie naczyń, warzyw czy owoców staje się o wiele prostsze. W zależności od potrzeb możemy dostosować wysokość kranu. A jego dodatkową zaletą jest to, że wylewka się nie odkształca.

Zobacz: Zakup baterii prysznicowych. Jak wybrać odpowiednią armaturę łazienkową

Wylewka do baterii kuchennej zrobiona jest z silikonu. W środku umieszczona jest metalowa spirala, dzięki której możemy dowolnie wyginać wylewkę.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyboru koloru wylewki. Na rynku są dostępne produkty w takich kolorach, jak:

  • biały;
  • szary;
  • czarny;
  • beżowy;
  • żółty;
  • zielony.

Za wylewkę silikonową zapłacimy 50 zł.

Koszt baterii łazienkowej umywalkowej

Baterię łazienkową można kupić już za 40 zł. Jednak nie powinniśmy od niej oczekiwać ani znakomitej jakości, ani wielofunkcyjności. Gdy chcemy, żeby sprzęt służył nam przez wiele lat, warto wziąć pod uwagę nie tylko jakość materiału, z którego jest zrobiony, ale również dodatkowe funkcje. Na przykład, za baterię, która pomaga w oszczędzaniu wody, zapłacimy 300 - 400 zł.

Warto przeczytać: Jak wybrać zlewozmywak ze względu na materiał

Koszt baterii kuchennej

Ceny za najtańsze baterie łazienkowe oscylują w granicach 100 zł. Natomiast najdroższe produkty to koszt ok. 5 000 zł. Możemy mieć efektowny produkt bez wydawania dużych sum. Za baterię z silikonową wylewką zapłacimy ok. 250 zł.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Anna Skibicka

Zdjęcia: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także