Armatura podtynkowa do łazienki

Armatura podtynkowa do łazienki

baterie prysznicoweModa na minimalistyczne wnętrza łazienkowe skłania do coraz powszechniejszego stosowania rozwiązań podtynkowych w przypadku armatury natryskowej i wannowo-natryskowej.

Firma KLUDI już od kilku lat oferuje uniwersalny moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX, ale w tym roku wprowadziła do sprzedaży jego nową, ulepszoną wersję. To, co odróżnia nowy model to połączenie elementu funkcyjnego czyli głowicy ceramicznej lub termostatycznej w zestaw z częścią natynkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu moduł podtynkowy pasuje do jeszcze szerszej gamy elementów natynkowych. Kolejna istotna innowacja to element do przepłukiwania instalacji – pozwala on na komfortowe wykonanie tej operacji poprzez podłączenie krótkiego, elastycznego przewodu. Moduł do przepłukiwania pozwala też na tymczasowe korzystanie z instalacji wodnej bez konieczności mocowania elementu sterującego. To rozwiązanie pozwala racjonalnie rozplanować w czasie remontu wydatki: możemy wcześniej zamknąć etap prac instalacyjnych w łazience, a zakupu
i montażu elementu natynkowego dokonać w późniejszym okresie. Wreszcie, by ułatwić montaż modułu, zestaw elementów do jego przedłużania został zastąpiony jednym, monoblokowym elementem.
Elastyczna, wykonana z elastomeru obudowa urządzenia ułatwia montaż – miękki spód łatwo dopasowuje się nawet do nierównego podłoża. Elastomerowa obudowa chroni też ściany przed skraplającą się wewnątrz modułu wodą, a wszystkie elementy modułu przewodzące wodę są izolowane od muru. Elastomer znakomicie tłumi też szum płynącej wody. Uniwersalne mocowania umożliwiają montaż modułu zarówno wewnątrz ściany, jak i na ścianie, w tzw. suchej zabudowie. Równie prosty jest montaż w ścianach domów prefabrykowanych oraz w gotowych modułach łazienkowych. Nowy moduł pasuje do wszelkiego rodzaju instalacji, zarówno stalowych czy miedzianych, jak i wykonanych z tworzyw sztucznych. Czytelne oznakowanie pozwala szybko
i prawidłowo podłączyć ciepłą i zimną wodę. Optymalna głębokość montażu to ok. 90 mm. Nawet, gdy moduł zostanie zamontowany zbyt głęboko możemy posłużyć się modułem przedłużającym.

armatura podtynkowa do łazienkiinstalacje podtynkowe

Kolejnym etapem montażu jest płukanie instalacji. Kiedy je wykonamy demontujemy moduł do przepłukiwania, przycinamy obudowę jeśli nadmiernie wystaje ze ściany i montujemy element funkcyjny oraz pozostałe elementy natynkowe.


Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: KLUDI

Polecamy Ci również

Zobacz także