Aranżacja łazienki - sprytne rozwiązania

Aranżacja łazienki - sprytne rozwiązania

Kosmetyki, środki czystości, ręczniki, przybory czyli wszystko to, co powinno znaleźć się w każdej łazience, musi mieć swoje miejsce. Jak zatem zorganizować przestrzeń, aby łazienka była funkcjonalna i zarazem nie straciła na estetyce? Projektanci Ceramstic podpowiadają sprytne rozwiązania aranżacyjne.

aranżacja łazienki - dekor Petal z kolekcji Traverhome

Po pierwsze – funkcjonalność

W przestrzeni łazienki muszą zostać umieszczone przedmioty niezbędne do pielęgnacji i utrzymania czystości. W każdej łazience takich produktów jest więcej niż miejsca przeznaczonego na ich ukrycie. Warto zawczasu zastanowić się nad aranżacją pomieszczenia i zaplanować jego wnętrze wykorzystując każde wolne miejsce już na etapie projektowania. Zabudowa umywalki, wanny czy stelaża sedesu, a także ścienne półki, szafy przesuwne to najczęstsze rozwiązania na praktyczną aranżację łazienki i sposoby na znalezienie funkcjonalnych schowków - na pralkę, środki czystości, ręczniki itp.
– Miejsca nietypowe w łazience, ukrywające nierówności, specjalne zabudowy sanitariatów czy instalacji wentylacyjnych warto aranżować płytkami dekoracyjnymi. Takie elementy zdobienia koncentrują uwagę przede wszystkim na sobie, a nie na niedoskonałościach wnętrza. – radzi Joanna Ciecierska stylistka marki Ceramstic. Możemy powtórzyć te same elementy np. przy zabudowie wanny czy umywalki. Ozdobne świeczniki, ramki czy inne gadżety dodatkowo pomogą uzyskać efekt starannie zaplanowanej kompozycji. Przykładem może być dekor Petal z kolekcji Traverhome, którego sprytne umiejscowienie nie tylko zamaskuje niedoskonałości przestrzeni,  ale pięknie ozdobi każde wnętrze. Półki ścienne czy te, utworzone z zabudowy stelaża sanitariatów  mogą służyć również chociażby za praktyczną biblioteczkę.  

zabudowa łazienki - płytki Toscana

A jednak design

W łazience dużej, jak i małej oprócz względów użytkowych, równie ważna jest estetyka. Tym bardziej pożądana, gdy układ pomieszczenia nie jest prosty i przez to nietypowy do zagospodarowania.
Wyspa sanitarna usytuowana pośrodku łazienki to rozwiązanie oryginalne i odważne, a przede wszystkim bardzo eleganckie i wizerunkowe.

płytki ceramiczne do łazienki - kolekcja Eleganza

płytki dekoracyjne Alchemia

Przy wykorzystaniu efektownych płytek z kolekcji Eleganza marki Ceramstic wyspa nabierze dodatkowo intrygującego efektu. Powierzchnię płytek pokrywa prążkowany motyw ryflowanego szkła w tonacji głębokiego granatu zestawionego z perłową bielą. Metaliczny błysk dekorów zdobionych wijącymi się wstęgami odbija światło. Wyspa jest ozdobą samą w sobie, ale równie efektownie będzie się prezentowała z różnymi dekoracjami, takimi jak wazony czy ozdoby ceramiczne.

Rozwiązania praktyczne i efektowne

Wnęka przy umywalce to doskonałe miejsce na ustawienie podręcznych przyborów i kosmetyków, po które sięgamy często - w trakcie każdej codziennej toalety. Ten rodzaj zabudowy jest bardzo praktyczny i wcale nie musi być nudny. Dekory strukturalne z kolekcji Alchemia pokryte efektownymi wzorami nadadzą łazience charakteru. W połączeniu z białymi płytkami stworzą idealną harmonię kolorów.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ceramstic

Polecamy Ci również

Zobacz także