Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

0
Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnychWyposażenie ułatwiające korzystanie z łazienki osobom starszym lub niepełnosprawnym może być nie tylko praktyczne i wygodne, ale też ładne i eleganckie.

W odniesieniu do prezentowanej serii dodatków łazienkowych dla osób starszych i niepełnosprawnych  hasło „przełamać bariery" nabiera podwójnego znaczenia. Tworząc obie serie, włoski producent Provex przełamał nie tylko bariery utrudnionej fizyczności, ale również wykroczył poza wzornicze schematy dotyczące estetyki tego typu produktów. Wyposażenie dla niepełnosprawnych nie przypomina produktu specjalnego. Siedziska-stołeczki ułatwiające kąpiel pod natryskiem wyglądają jak eleganckie krzesełka toaletowe, a poręcze śmiało mogą być częścią niejednej serii dodatków łazienkowych. Wyróżnia je ponadto klasyczna stylistyka, atrakcyjne wykończenia
i ciekawe kolory.

poręcz do wcW kolekcji 300 oferowane są uchwyty i poręcze stałe (proste
i wygięte pod kątem 90 i 145 stopni), przeznaczone do zamontowania pod prysznicem lub przy wannie. Dzięki bogatej ofercie poręczy można uzyskać oparcia o wybranej formie
i długości. Do strefy kąpieli dedykowane są także dwa krzesełka prysznicowe (składane oraz w formie wolno stojącego stołeczka) o dopuszczalnym obciążeniu
160 kg. Krzesełka dostępne są w wykończeniach: chrom/szary, biały, chrom/biały.
Do strefy w.c.  przeznaczona jest poręcz ruchoma o długości 65, 75 i 85 cm, oferowana
w wersji z uchwytem na papier toaletowy lub bez uchwytu. Zaś do montażu przy umywalce służy poręcz nieruchoma o analogicznych długościach. Dozwolone obciążenie obu elementów to 130 kg.
Uchwyty i poręcze wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej w połączeniu ze sztucznym tworzywem. Dostępne są w wykończeniu matowym, dzięki czemu idealnie komponują się z armaturą łazienkową i dodatkami. Uwagę zwraca wysoki poziom estetyki produktu oraz brak widocznych mocowań i połączeń.

czarne akcesoria łazienkoweTrzy siedziska dostępne w linii 400
to kwintesencja komfortu i designu. Siedziska oferowane są w wykończeniu błyszczącego chromu, z elementami czarnymi oraz białymi. W skład kolekcji wchodzi: składane krzesełko prysznicowe, krzesło pod prysznic mocowane do podłogi oraz stołek kąpielowy wolnostojący z możliwością regulacji wysokości. Siedziska oferowane są w wersji bez wycięć oraz z wycięciami, można je także zamówić z podłokietnikami. Dla podniesienia bezpieczeństwa, sztuczne tworzywo, którym pokryte jest siedzisko, zabezpieczone zostało warstwą antypoślizgową. Maksymalne obciążenie wszystkich siedzisk z kolekcji wynosi 150 kg.
Produkty odpowiadają najwyższym standardom bezpieczeństwa - mają certyfikaty TUV i CE. Kolekcje dedykowane są do zastosowania zarówno w łazienkach domowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej (hotele, sanatoria, domy opieki).

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także