Akcesoria łazienkowe

Łazienkowe dodatki ozdobią nawet najbardziej monotonne wnętrze. Sprawią, że zapanuje w nim ład i porządek. Ułatwią nam wiele toaletowych czynności. Ich wybór powinna ograniczać w zasadzie tylko nasza wyobraźnia. Czym się kierować na tym końcowym etapie urządzania łazienki?

Akcesoria łazienkowe - zdjęcie 1Wieszaki i haczyki do ręczników, do papieru toaletowego, szczotki do mycia WC, szafki i półki, zasłony prysznicowe, ręczniki i szlafroki to elementy bez których codzienna toaleta byłaby wręcz nie możliwa. Dozowniki do mydła i mydelniczki, kubki do mycia zębów i pojemniki na drobiazgi, zgromadzone zwykle wokół umywalki, wydają się również niezbędne. Dodatki i akcesoria łazienkowe poza funkcją użytkową, powinny pełnić także dekoracyjną, stanowić dopełnienie całości. Jak zgrać je stylistycznie?

Jeśli nasza łazienka, zaprojektowana jest w stylu nowoczesnym, takie też powinny być dodatki. Prostota i oszczędność w środkach wyrazu oraz surowe, geometryczne kształty, tak można scharakteryzować w uproszczeniu ten trend. Doskonale zaakcentują go akcesoria łazienkowe, wykonane ze szkła, stali lub kamienia. Mając na uwadze zasadę minimalizmu, która wyznacza styl nowoczesny, nie przesadzajmy jednak z ich ilością.

Akcesoria łazienkowe - zdjęcie 2Akcesoria łazienkowe - zdjęcie 3

Styl klasyczny, wytworny  możemy podkreślić akcesoriami wykonanymi z kamienia, marmuru
lub ze skóry.

Naturalna Eko łazienka będzie wymagała dodatków z drewna. Dobierajmy jednak te, wykonane z gatunków drewna o dużej odporności na wilgoć w przeciwnym razie prędko stracą na wyglądzie i zamiast zdobić będą szpeciły naszą łazienkę.

Akcesoria łazienkowe - zdjęcie 4Styl humorystyczny lub dziecięcy zaakcentują akcesoria wykonane z plastiku, ozdobione postaciami z bajek.

Dobrze, by dodatki łazienkowe nie odbiegały zbytnio od stylistycznego zamysłu, dominującego w łazience. Co zrobić jednak, gdy trudno w niej wskazać dominujący trend? Ciekawym rozwiązaniem może się okazać styl eklektyczny, czyli wszystko „to, co mi się podoba”. Eklektyzm to swobodne łączenie różnorodnych stylistyczne elementów, np. futurystycznych z klasycystycznymi. Jednak i w tym przypadku zachowajmy umiar, chociażby po to, by czuć się komfortowo w naszej łazience. „Co za dużo to nie zdrowo” – tak mówi stare przysłowie,  więc i my nie przesadzajmy z ilością łączonych ze sobą stylów.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Chmielińska

Zdjęcia: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także