ukryj

Jakie wybrać drzwi do łazienki

Tagi: , ,

drzwi do łazienkiDrzwi do łazienki powinny spełniać normy bezpieczeństwa. Należy też upewnić się, że zapewnią odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób ich otwierania będzie właściwy. Warto zamontować w nich również zamek, dający poczucie prywatności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego drzwi do łazienki muszą otwierać się na zewnątrz oraz mieć nie mniej niż 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w świetle ościeżnicy. Ich istotnym elementem są otwory wentylacyjne, zapewniające prawidłową wentylację. Ważna jest również możliwość zamknięcia drzwi łazienkowych od wewnątrz.

Drzwi do łazienki - bezpieczne i komfortowe
Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. Ważne jest, aby nie blokowały przejścia
w przedpokoju ani nie kolidowały z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Drzwi do pokoju kąpielowego powinny być strażnikiem intymności, dlatego muszą być wyposażone w odpowiedni zamek. Najodpowiedniejszy będzie model, który można otworzyć również od zewnątrz w sytuacjach awaryjnych.

Wentylacja przez drzwi łazienkowe

Wybierając drzwi do łazienki, należy pamiętać, że powinny one zapewniać odpowiednią wentylację
w tym pomieszczeniu. Swobodny przepływ powietrza w łazience jest niezwykle istotny ze względu na negatywne działanie wilgoci, a niekiedy także obecność takich urządzeń, jak np. piecyki gazowe.
W pokoju kąpielowym można zamontować drzwi z kratką lub tulejami wentylacyjnymi w dolnej części skrzydła. Praktycznym rozwiązaniem jest przycięcie drzwi na dole, tak aby szczelina pomiędzy ich skrzydłem a podłogą umożliwiła wymianę powietrza.

 drzwi łazienkowedrzwi w łazience

Wzornictwo drzwi łazienkowych

Drzwi do łazienki powinny również pasować do stylu, w jakim została urządzona łazienka, a także przedpokój. W gustownie zaaranżowanym wnętrzu łatwiej bowiem o relaks i odprężenie. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań odpowiednie będą np. drzwi wykonane z drewna. W łazience z oknem sprawdzą się modele z pełnym skrzydłem, np. utrzymane w naturalnych odcieniach orzecha, buku czy olchy. Jeśli łazienka wymaga doświetlenia, warto wybrać model z przeszkleniem lub drzwi wykonane w całości ze szkła. Niebanalnym dopełnieniem nowoczesnej aranżacji będą np. skrzydła drzwi wykonane ze szkła hartowanego, piaskowanego. Szklane skrzydła drzwi są bardzo praktyczne, gdyż przenikające przez nie naturalne światło rozjaśnia pomieszczenie. Dlatego dobrze sprawdzą się w małej łazience, zwłaszcza tej bez okna. Mleczne lub matowe szkło jest przy tym nieprzezroczyste, dzięki czemu zapewni pełne poczucie prywatności.

Dobrze dobrane drzwi podniosą komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania łazienki. Warto wybrać model, który harmonijnie wkomponuje się w aranżację pokoju kąpielowego, łącząc w sobie walory użytkowe i estetyczne.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
4,67 / 3 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Wentylacja łazienki

Wentylacja łazienki

Ze względu na liczne źródła wilgoci w łazience, niesłychanie ważna jest sprawnie działająca wentylacja... Przeczytaj cały artykuł

Łazienka z czarno-białymi dodatkami

Łazienka z czarno-białymi dodatkami

Czarno-białe akcenty zdominowały nie tylko pokazy mody, ale i aranżację wnętrz. Przeczytaj cały artykuł

Łazienka z oknem

Łazienka z oknem

Łazienka z oknem to domena głównie domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest... Przeczytaj cały artykuł

Drzwi do łazienki - aby wybór był łatwiejszy

Drzwi do łazienki - aby wybór był łatwiejszy

Odpowiednie drzwi do łazienki to element, który w sposób istotny wpływa na komfort użytkowania tego pomieszczenia. Przeczytaj cały artykuł

Czarno-białe akcesoria do łazienki

Czarno-białe akcesoria do łazienki

Te czarno-białe akcesoria do łazienki pochodzą z kolekcji Soffi, włoskiej firmy Bongio. Przeczytaj cały artykuł

Umywalka retro

Umywalka retro

Ta umywalka retro jest bardzo stylowa i elegancka. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (5)

 1. ostrow

  wspolczesnie bardzo ciezko o dobry montaz, a to podstawa zadowolenia z drzwi

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. wspolczesnie bardzo ciezko o dobry montaz, a to podstawa zadowolenia z drzwi polecasz się do montażu tych drzwi ???

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. Dlaczego ciężko o dobry montaż? Moim zdaniem właśnie łatwiej o tego typu usługi niż kiedyś, ale wiadomo, że trzeba odpowiednio zapłacić. Zawsze też można samodzielnie (ewentualnie z pomocą jednej osoby) zamontować drzwi. Jeżeli framuga dla drzwi jest już gotowa to wymiana drzwi naprawdę nie jest trudna. No chyba, że nic nie jest przygotowane, wtedy lepiej polegać na fachowcach. Drzwi do łazienki zawsze powinny mieć otwory wentylacyjne.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. Jeżeli jest framuga to większych problemów z montażem nie będzie. To spokojnie można zrobić samemu tylko, jeżeli nic nie ma to już jest problem... Co do drzwi do łazienki na pewno wybrałbym drewniane trochę ciemniejsze :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. Chyba wszystkie drzwi dopuszczone do sprzedaży spełniają normy. Ważne jest, żeby pasowały do wystroju całego mieszkania.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-dach

E-instalacje

E-mieszkanie

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Czarna łazienka – zobacz pomysły na aranżacje

x