ukryj

Wiele osób uważa, że montaż łazienkowej baterii jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy. Okazuje się, że wystarczy dokładna instrukcja obsługi, by rzecz
z pozoru niemożliwa stała się nieskomplikowaną czynnością.

montaż baterii Istnieją dwa rodzaje baterii łazienkowych: ścienne i stojące. Zanim dokonasz zakupu, zorientuj się, który rodzaj będzie pasował do twojej łazienki.
Jeśli rury wyprowadzone są powyżej wanny lub umywalki, montujemy baterie ścienne, gdy instalacje wodne biegną poniżej tych akcesoriów, mocujemy baterie stojące lub wielootworowe.

Jak to zrobić?
Baterie dwuuchwytowe powinno się instalować w sieci wodociągowej o temperaturze 90°C
i ciśnieniu do 1 MPa (zalecane ciśnienie to 0,3 MPa). Najlepiej podłączać je do wody ciepłej z lewej strony i zimnej z prawej.
Montaż baterii ściennych rozpoczynamy od wkręcenia przyłączy mimośrodowych do końcówek instalacji wodociągowej (schemat budowy produktu znajduje się w instrukcji dołączonej do opakowania). Połączenie gwintowe warto uszczelnić włóknem konopnym lub taśmą teflonową.
Przyłącza powinny być ustawione poziomo i wystawać ze ściany pod kątem prostym. Na mimośrody należy nakręcić rozety i przymocować baterię nakrętkami przyłączeniowymi (uszczelki płaskie zabezpieczą połączenie). Armatura zamontowana w ten sposób będzie sprawna i szczelna.

W przypadku baterii stojących jednootworowych w korpus armatury wkręcamy przyłącza elastyczne i wkręt mocujący. Baterię wsuwamy elementami przyłączeniowymi do otworu montażowego i na wystający od spodu wkręt nakładamy podkładkę gumową i metalową. Armaturę uda nam się trwale przykręcić, jeśli zastosujemy nakrętkę tulejkową.
Na koniec wystarczy podłączyć przyłącza elastyczne do instalacji wodociągowej i sprawdzić szczelność połączeń. Samodzielna instalacja baterii stojącej dwuotworowej również nie jest skomplikowana. Do otworów montażowych wkładamy przyłącza proste i mocujemy je nakrętkami. Armaturę powinniśmy zamontować przy pomocy nakrętek przyłączeniowych i zabezpieczyć połączenie uszczelkami płaskimi. Musimy pamiętać także o nakręceniu końcówek instalacji wodociągowej na przyłącza proste. Jeśli instalujemy baterię wannową, wąż natrysku przykręcamy do łącznika i rączki natrysku. Po skończonej pracy powinniśmy sprawdzić szczelność wszystkich połączeń, by bateria funkcjonowała bez zarzutu.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
4,00 / 2 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Łazienka z oknem

Łazienka z oknem

Łazienka z oknem to domena głównie domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest... Przeczytaj cały artykuł

Konkurs dla projektantów wnętrz - wyniki

Konkurs dla projektantów wnętrz - wyniki

CAD_TERMA to konkurs na najciekawszy projekt wnętrza, opracowany z wykorzystaniem produktów Terma Technologie. Przeczytaj cały artykuł

Storczyk w łazience: jak go pielęgnować

Storczyk w łazience: jak go pielęgnować

Storczyki w naturze rosną w wilgotnych lasach równikowych. Dlatego łazienka jest dobrym miejscem do uprawy storczyka. Przeczytaj cały artykuł

Baterie łazienkowe z kryształkami Swarovskiego

Baterie łazienkowe z kryształkami Swarovskiego

Biżuteria w łazience? Hiszpański projektant Maier stworzył kolekcję baterii łazienkowych... Przeczytaj cały artykuł

Nowoczesne baterie łazienkowe

Nowoczesne baterie łazienkowe

Niezwykle eleganckie, nowoczesne baterie łazienkowe proponują amerykańscy projektanci ze studia Graff. Przeczytaj cały artykuł

Dekoracyjne baterie

Dekoracyjne baterie

Bardzo dekoracyjne baterie projektuje amerykańska firma Kohler. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (1)

 1. pokoe

  Montaż baterii jest prawie tak prosty jak wkręcenie żarówki, ale dobrze, że pojawiają się takie artykuły. Nawet te wandaloodporne od Roca instalują się łatwo i szybko, sprawdziłem sam na trzech przykładach.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-dach

E-mieszkanie

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Baterie łazienkowe – tradycyjne i nowoczesne

x